PLENER MALARSKI AUGUSTÓW 2014

Jak co roku na początku wakacji wyjechaliśmy z młodzieżą z pracowni plastycznej na warsztaty twórcze do bursy szkolnej w Augustowie. Uczestnikami pleneru była młodzież z pracowni Doroty Świdzińskiej i Zbyszka Świdzińskiego.

W sumie grupa liczyła 14 osób. Starsza i młodsza młodzież realizowała te same ćwiczenia malarskie i rysunkowe. Najistotniejszą rzeczą w pracy w plenerze jest obserwowanie działania światła słonecznego na barwy malowanego krajobrazu oraz porównanie różnic pomiędzy pracą w plenerze a całorocznym malowaniem w pracowni MDK przy sztucznym świetle. Dlatego ćwiczenia kolorystyczne dotyczyły obserwacji zjawisk i elementów pejzażu Pojezierza Augustowskiego w jego stale zmieniającej się aurze.

Na zakończenie pleneru zorganizowaliśmy wspólnie z najstarszą grupą Bogdana Marszeniuka roboczą wystawę poplenerową, którą odwiedzili wszyscy mieszkańcy bursy, nawet grupy z innych miast mieszkające wówczas razem z nami.

Na początku października br. odbył się wernisaż naszej wystawy w Galerii Młodych MDK.