Projektowanie i szycie

Grupa początkująca i średniozaawansowana

Obecnie przygotowujemy się do wystawy dotyczącej Wielkanocy. Będą kury, koguciki, kaczki, króle i króliczki…

Eksponaty w trakcie realizacji:

Otwarcie wystawy dn. 11.04.2017r. godz. 18.00 Galeria Młodych MDK. Serdecznie zapraszamy.

Aktualności

Grupa początkująca

Młodzież wykonała już pierwsze przedmioty użytkowe: poduszki na igły, torby ekologiczne, prezenty okolicznościowe dla bliskiej osoby. Następnie była spódnica damska podstawowa na wymiary własne. Uczestnicy zajęć wykonali jej konstrukcję, formy i na ich podstawie dokonali rozkroju materiału.

W kolejności było przygotowanie i I-sza miara, a następnie łączenie elementów spódnicy. Jeszcze tylko wykończenie, prasowanie i spódnice były gotowe.

Grupa średniozaawansowana

Na początku były projekty. I tak kolejno w tej grupie powstawały: obrazki nicią malowane, t-shirty, poszewki na jaśki, ozdoby świąteczne i spódnice z różnych fragmentów koła.

Grupa zaawansowana

Młodzież projektuje i realizuje swoje marzenia. Powstały bardzo ciekawe modele odzieży z przeznaczeniem na Połowinki, Studniówkę, 18-ki, Bale karnawałowe, Pokazy mody- asortymenty wymagające często nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych.

A poniżej fotoreportaż, a w nim niektóre prace wykonane przez młodzież z pracowni kroju i szycia (początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej) w I-szym semestrze.

25 Finał WOŚP

Bardzo aktywnie włączyliśmy się w Akcję WOŚP. Na 25 Finał wykonaliśmy i przekazaliśmy na aukcje 30 serduszek w tym 3 wyjątkowe - z certyfikatem podpisanym przez p. Jerzego Owsiaka oraz Dyrektora MDK p. Iwonę Szcześniak.

To nie wszystko.

Na aukcje 25 Finału WOŚP pracownia kroju i szycia wykonała we współpracy z pracowniami plastycznymi 40 toreb ekologicznych.

Aktualności

22 października 2016r. młode projektantki z grupy zaawansowanej zaprezentowały swoje kolekcje odzieży na scenie w Galerii Jurowieckiej z okazji jej 1 urodzin. Podczas tego wydarzenia można było zobaczyć 4 pokazy mody:

1.„Delicate Firmness”(Joanny Hryniewicz)

Kolekcja inspirowana francuskimi domami mody oraz amerykańską modą uliczną. Przeznaczona dla nastolatek i młodych kobiet, które lubią i chcą podkreślić swoją talię. W projektach zauważymy delikatny róż, stonowany granat i zawsze uniwersalną czerń- kolory, które podkreślą każdy typ urody.

2. „ B.n.t. nudite”(Inki Kotuk)

Projekty adresowane do odważnych kobiet. Jak mówi sama projektantka „ Inspiracją powyższej kolekcji było lato i morski krajobraz oraz głębia i piękno samego morza. Elementy zawarte w kolekcji oraz zwiewność tkanin mają przynieść na myśl beztroskie wakacje, piaszczyste plaże, wzburzone fale i rybackie porty”.

3. „All about nudes”(Justyny Kieżel)

Miejski szyk z nutą elegancji. Proste formy. Kolekcja zaprojektowana głównie z myślą o nastolatkach do noszenia na co dzień. Kolory przewodnie to beż, pudrowy róż i czerń.

4.„The Sun of Andaluzja”(Magdaleny Siemieńczuk)

Kolekcja wykonana z materiałów przywiezionych z południa Hiszpanii, skąd projektantka czerpała natchnienie. Inspirowały ją Sewilla i Andaluzja. Podobnie jak Sewilla i cała Andaluzja są pomostem między Europą a Afryką, tak projekty łączą wzornictwo marokańskie z europejskim stylem bycia. Stroje są odważne, bogate, a zarazem niekonwencjonalne. Kolekcja miała swoją premierę na tegorocznej edycji Fashionable East- Białystok Fashion Week. Magdalena jest również autorką bloga modowego magfashion.pl.

Zdjęcia podczas wydarzenia wykonał Filip Sokołowski.

Aktualności

8 sierpnia 2016 roku uczestniczka zajęć pracowni kroju i szycia - Magdalena Siemieńczuk zaprezentowała swoją kolekcję „The Sun of Andaluzja” podczas Fashionable East- Białystok Fashion Week. Pokaz kolekcji miał miejsce w Restauracji Kawelin, ul. Legionowa 10.

Magdalena Siemieńczuk - od trzech lat uczestniczka zajęć pracowni kroju i szycia w MDK, uczennica I LO w Białymstoku, ma 17 lat, od 2013 roku prowadzi blog (www.magffashion.pl), na którym dzieli się z czytelnikami swoją największą pasją - modą. Podczas Fashion East pokazała swoją kolekcję „The Sun of Andaluzja”, stworzoną z materiałów przywiezionych z południa Hiszpanii, skąd czerpała natchnienie. Inspirowały ją Sewilla i Andaluzja. Podobnie jak Sewilla i cała Andaluzja są pomostem między Europą a Afryką, tak projekty Magdaleny łączą wzornictwo marokańskie z europejskim stylem bycia. Stroje są odważne, bogate, a zarazem niekonwencjonalne.

Grupa początkująca

Za nami już pierwszy kontakt z maszyną do szycia - poznaliśmy budowę maszyny oraz jej obsługę. Szczególną uwagę zwracaliśmy na sposób założenia nici dolnej i górnej. Jak wyglądały pierwsze próby szycia? Dobrze! Okazuje się, iż z maszyną można się szybko zaprzyjaźnić. W najbliższym czasie będziemy się uczyć, jak łączyć materiały włókiennicze oraz zaprojektujemy i wykonamy pierwsze przedmioty użytkowe.

Grupa średniozaawansowana

Po przerwie wakacyjnej, pełne energii, mamy nowe pomysły dotyczące wykonywania odzieży, jak również przedmiotów użytkowych. Obecnie próbujemy szyć na przemysłowych maszynach, poznajemy ich budowę, zasadę działania oraz obsługę. Wykonujemy pierwsze próby szycia na różnych maszynach znajdujących się w pracowni tworząc obrazki malowane nicią. A już niedługo przygoda z t-shirtami.

Grupa zaawansowana

Wakacje to czas inspiracji, dzięki którym znów projektujemy nowy asortyment. Obecnie myślimy już o nowych pojedynczych modelach oraz kolekcjach odzieży. Poznajemy budowę, obsługę i oprzyrządowanie maszyn przemysłowych oraz wykonujemy pierwsze przeszycia.

30 września 2016 roku (piątek) podczas Inauguracji roku kulturalnego w MDK uczestniczki zajęć pracowni kroju i szycia zaprezentują swoje kolekcje odzieży. Zobaczymy pokaz mody Joanny Hryniewicz „Delicate Firmness”, Inki Kotuk „B.n.t.nudite”, Justyny Kieżel „All about nudes” oraz Magdaleny Siemieńczuk „The Sun of Andaluzja”.

Zapraszamy - godzina 17.30, sala widowiskowa MDK.

Grafik zajęć w roku szkolnym 2016/2017

pracownia kroju i szycia (zespół początkujący)-poniedziałek godz.16.00 do 19.15
pracownia kroju i szycia (zespół średniozaawansowany)-wtorek godz.16.00 do 19.15
pracownia kroju i szycia (zespół zaawansowany)-czwartek godz.16.00 do 19.15

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.