Festyn Rodzinny

24 września 2017 r. młode projektantki z grupy zaawansowanej zaprezentowały swoje kolekcje odzieży podczas Festynu Rodzinnego sportowo- rekreacyjnego na skwerze przy ulicy Podleśnej. Podczas tego wydarzenia na scenie można było zobaczyć 3 pokazy mody:

1. „BOTANICA” Inka Kotuk
„Botanica” to najnowsza kolekcja Inki Kotuk. Inspiracje do kolekcji projektantka czerpała z natury, a szczególnie z kwiatów, ich struktury, kruchości i delikatności. Połączenie szarego, czarnego i różowo-fioletowego nadaje całości szyku i elegancji. Tkaniny, z których zostały wykonane asortymenty, są lekkie i zwiewne, przeważa połyskująca satyna, która nadaje świeżości całej kolekcji. Sylwetki dopełniają ręcznie wykonane kwiaty lub ich elementy - płatki.

2.„ROMANTIC VIBRATION” Kinga Jankowska
Zmysłowość, kobiecość i delikatność to trzy cechy, które opisują kobietę z tej kolekcji. Inspiracją do stworzenia poszczególnych sylwetek był obraz kobiety, która nie chce być nowoczesna, żyje według własnych zasad, ale jest romantyczną indywidualistką podczas dnia, jak również i po zmroku.

3."DREAMER” Magdalena Siemieńczuk
Kolekcja, która przenosi do baśniowej przestrzeni, krainy przyszłości gdzie każdy jest artystą. Futuryzm, kubizm, geometria- to buduje bryłowatość i przestrzenność, która jest tu obecna. W sylwetkach dostrzegamy kosmiczność, radość, kolor, łączenie różnych materiałów i niestandardowe cięcia. Projektantce nie umknęły światowe trendy mody. Krótko mówiąc „kolekcja jak z marzeń”.

Aktualności

Grupa początkująca

Za nami już pierwszy kontakt z maszyną do szycia - poznaliśmy budowę maszyny oraz jej obsługę. Szczególną uwagę zwracaliśmy na sposób założenia nici dolnej i górnej. Jak wyglądały pierwsze próby szycia? Dobrze! Szyliśmy po liniach prostych, falistych i łamanych. Okazuje się, iż z maszyną można się szybko zaprzyjaźnić. W najbliższym czasie będziemy się uczyć, jak łączyć materiały włókiennicze oraz zaprojektujemy i wykonamy pierwsze przedmioty użytkowe.

Grupa średniozaawansowana

Po przerwie wakacyjnej, pełni energii mamy nowe pomysły na asortymenty odzieżowe jak również przedmioty użytkowe. Obecnie próbujemy szyć na przemysłowych maszynach, poznajemy ich budowę, zasadę działania oraz obsługę. Wykonujemy pierwsze próby szycia projektując pierwsze przedmioty użytkowe. W kolejności obrazki malowane nicią. A już niedługo przygoda z manekinami.

Grupa zaawansowana

Wakacje już za nami. Był to czas odpoczynku, a jednocześnie poszukiwań nowych pomysłów i inspiracji. Znów projektujemy pojedyncze modele oraz myślimy o nowych kolekcjach odzieży. Oczywiście, najnowsze trendy w modzie nie są nam obce. Modelowanie przestrzenne i odwiedzenie sklepów z materiałami oraz dodatkami krawieckimi w najbliższym czasie będzie nieodzowne.

07 września 2017 roku w Galerii Młodych MDK w Białymstoku miał miejsce Finisaż półkolonii plastyczno-krawieckich.

Finisaż - oficjalne zamknięcie wystawy prac wykonanych przez uczestników letnich warsztatów plastyczno- krawieckich MDK.

W czasie wakacji (17-21 lipca 2017r.) odbyły się w MDK w Białymstoku półkolonie plastyczno - krawieckie. 14 uczestników w wieku od 9 do 12 lat właśnie w tej pracowni rozpoczęło swoją przygodę z igłą i nitką. Podczas warsztatów dzieci w pracowni plastycznej i krawieckiej zaprojektowały i wykonały:

  • spódnice z koła ozdobione aplikacjami,
  • morze i stworzenia żyjące w wodzie,
  • stworki w wersji papierowej i przestrzennej,
  • t-shirty z zastosowaniem metody tie-dye,
  • bransoletki,
  • rysunki na torbach ekologicznych.

Było pracowicie, barwnie i wesoło. Działo się…! A efekty? Zobaczcie sami!

POKAZ MODY pt. „Być kobietą”

8 czerwca 2017 roku odbył się POKAZ MODY pt. „Być kobietą”. Mogliśmy zobaczyć kolekcje: „BOTANICA” Inki Kotuk, „ROMANTIC VIBRATION” Kingi Jankowskiej, „DOTS LINE” Mileny Pietraszko, "DREAMER” Magdaleny Siemieńczuk, „CONSTELLATIONS” Justyny Kieżel.

Powyższe wydarzenie miało miejsce na sali widowiskowej MDK w Białymstoku, szczelnie wypełnionej publicznością. Imprezę prowadziła Dominika Kimaty.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią pięć dziewcząt z pracowni kroju i szycia MDK w Białymstoku (grupa zaawansowana) zaprezentowało swoje kolekcje odzieży. Należy podkreślić, iż młode projektantki: Inka Kotuk, Kinga Jankowska, Milena Pietraszko, Magdalena Siemieńczuk, Justyna Kieżel samodzielnie zaprojektowały poszczególne sylwetki, a następnie wykonały w pracowni modele odzieży.

Relacja fotograficzna: zdjęcia z pokazu Paweł Polecki, zdjęcia z sesji Andrzej Górski.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.