II edycja konkursu im. Anny Markowej: niepowątpiewalny triumf dziewcząt z Pracowni Literatury!

Klub Humanistów, działający przy Instytucie Filologii Polskiej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu w Białymstoku, ogłosił drugą edycję konkursu im. niedawno zmarłej poetki, pisarki, autorki tekstów piosenek i dziennikarki Polskiego Radia Białystok – Anny Markowej.

W pierwszej, zeszłorocznej edycji tego konkursu, uczestniczka zajęć Pracowni, Zuzanna Maria Danowska, zdobyła I nagrodę w kategorii poezji, zaś Grand Prix przypadło Katarzynie Dulko (od września bieżącego r. szk. Kasia również uczęszcza na zajęcia do Pracowni).

Czytaj więcej...

Weronika Zimnoch laureatką XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

W dniach 17-19 kwietnia br. odbył się w Warszawie centralny etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. I po raz kolejny w dziewięcioletniej historii Pracowni mamy laureata: Weronikę Zimnoch! Ma ona zagwarantowany indeks na wybrane studia wyższe, zwolnienie z matury z polskiego ze 100% wynikiem, zarówno w profilu podstawowym, jak i rozszerzonym (http://olijp.pl/?q=node/4308).

Wera! Tak trzymać – a naprawdę daleko dojdziesz! Czego Ci szczerze życzymy :)

„Erotyk na krechę”

Z radością spieszymy z powiadomieniem, że Zuzanna Maria Danowska znalazła się w gronie sześciu lauretów II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Erotyk na kręchę im. T. Stirmera, organizowanego przez Grupę Literyczną Na Krechę w Poznaniu (styczeń 2015). Na konkurs wpłynęło 205 wierszy! Brawo, Zuzka :)

Poezja ekumeniczna

Jeszcze raz Katarzyna Dulko: wygrywa Konkurs Poezji Ekumenicznej Szkół Ponadgimnazjalnych Archidiecezji Białostockiej! (styczeń 2015). Organizator: X LO, współorganizator – Książnica Podlaska. Wielkie gratulacje – bardzo dobry wiersz!

„Duży Format” – antologia

Tomik wierszy Dominiki Baranieckiej, niestety, nie zostanie wydany – a ona sama nie wygrywa konkursu. Została natomiast wydana antologia laureatów, gdzie znalażly się dwa jej wiersze. Ale i tak sukces to przeogromny! Przypomnijmy: konkurs ogólnopolski, na tomik wierszy (wymagany był zestaw liczący 20 utworów), adresowany do wszystkich piszących, bez jakichkolwiek ograniczeń; bierze w nim udział ponad 150 autorów z całego kraju – a Dominika znajduje się w gronie sześciu osób nominowanych do zwycięstwa!

Stypendia Marszałka

Uroczysta Gala wręczenia stypendiów dla uczniów uzdolnionym artystycznie z województwa podlaskiego miała miejsce 23 stycznia 2015 r. Stypendia otrzymało sześćdziesięcioro osób – a wśrów nich Katarzyna Dulko i Weronika Zimnoch z Pracowni Literatury. Gratulujemy!

„Laur Plateranki”

Kolejny sukces Katarzyny Dulko: II miejsce w XXII Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki, organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu (grudzień 2014).

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.