O pracowni...

Informacje ogólne

 

Changes doesn’t necessarily assure progress, but progress implacably requires change. Education is essential to change, for education creates both new wants and the ability to satisfy them”

Hnery Steele Commager

 

Pracownia języka angielskiego MDK pracuje właśnie zgodnie z powyższą maksymą. W zajęciach uczestniczą dzieci w wieku od 8 do 15 lat, podzielone na grupy liczące od 12 osób.

Kwalifikacje do poszczególnych grup odbywają się na podstawie wiedzy i umiejętności oraz wieku uczniów. Zajęcia odbywają się w blokach czasowych 45 minut i 90 minut, dwa razy bądź raz w tygodniu. Nauczanie języka angielskiego dzieci w wieku szkolnym jest wielkim wyzwaniem, jakie stoi przed każdym lektorem pragnącym umożliwić swoim podopiecznym komunikowanie się w danym języku. Stworzenie odpowiedniej atmosfery oraz zmotywowanie uczniów do nauki jest ważnym elementem w naszej pracy dydaktycznej.

Wpływ na to mają niewątpliwie metody nauczania, które staramy się dopasować do poziomu, wieku oraz możliwości uczniów. Popularne kilkanaście lat temu tzw. metody tradycyjne, które opierały się na czytaniu i tłumaczeniu specjalnie przygotowanych tekstów, zdezaktualizowały się. Metody te nie są już skuteczne, ponieważ mentalność naszych dzieci w ostatnich latach zmieniła się diametralnie. Dzieci są bardziej krytyczne, a równocześnie bardziej odważne w wyrażaniu własnych opinii. Lubią uczestniczyć w żywej akcji, angażując przy tym wszystkie swoje zmysły, włączając do tego ruch i dynamikę. Dlatego większość moich zajęć prowadzonych jest metodą zabawową. Dzieci uczą się poprzez ruch, piosenkę, gry oraz zabawy grupowe, co powoduje, że nauka staje się przyjemnością. Ucząc poprzez zabawę w naturalny sposób zachęcamy dzieci do używania języka, a jednocześnie rozbudzamy w nich zainteresowanie językiem, budując w ten sposób motywację do dalszej nauki.

Justyna Oliferuk

Grupy i plan zajęć

 

Grupa 1: dzieci 7 i 8 letnie, zajęcia odbywają się w oparciu o podręcznik English Adventure 2;

Termin zajęć: wtorki w godzinach 15:20 – 17:00 (w bloku 2x45 minut);

Grupa 2: dzieci 8 i 9 letnie, zajęcia odbywają się w oparciu o podręcznik English Adventure 3;

Termin zajęć: soboty w godzinach 9:00 – 10:35 (w bloku 2x45 minut);

Grupa 3: dzieci 10 i 11 letnie, zajęcia odbywają się w oparciu o podręcznik Sky High 2

Terminy zajęć: wtorki w godzinach 17:05 – 18:40 (w bloku 2x45 minut);, soboty w godz. 10:45 – 12:20 (w bloku 2x45 minut);

Grupa 4: młodzież 15 letnia, zajęcia odbywają się w oparciu o podręcznik New Exam Challenges 4

Terminy zajęć: wtorki w godzinach 18:50 – 20:25 (w bloku 2x45 minut); oraz w soboty w godzinach 12:30 – 14:05 (w bloku 2x45 minut);

 

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.