Aktualności rok szkolny 2014/2015

Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015.

W roku szkolnym 2014/2015 młodzież uczęszczająca do pracowni zdobyła dwadzieścia jeden nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim i miejskim. Dokonaliśmy otwarcia dwóch wystaw autorskich - Ewy Tymosiuk - w galerii "Hol" MDK i Tomasza Grzesia w osiedlowym klubie "Relaks". Odbyła się zbiorowa wystawa prac uczestników naszej pracowni w galerii handlowej "Alfa" w ramach promocji MDK na terenie miasta. Na wystawie prezentowane były sześćdziesiąt trzy zdjęcia kilkunastu autorów. Wzięliśmy udział w zbiorowej wystawie poplenerowej w ramach XI Ogólnopolskich Młodzieżowych Spotkań z Fotografią - Darłowo 2015.

29 maja 2015 r. - wzięliśmy udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym dla Dzieci i Młodzieży pt."Pejzaże wokół mojego miasta" im. Jana Bułhaka, organizowanym przez Pałac Młodzieży w Łodzi. Na obecną edycję konkursu wysłaliśmy osiemnaście zdjęć wykonanych przez siedmiu uczestników naszej pracowni.

2 kwietnia 2015 r. - wzięliśmy udział w XVII Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Białystok 2015 organizowanej przez naszą placówkę. Na obecną edycję konkursową zdaliśmy osiemdziesiąt osiem prac, zrealizowanych przez piętnastu naszych uczestników.

16 marca 2015 r. - wzięliśmy udział w miejskim ornitologicznym konkursie fotograficznym rozgrywanym w dwóch kategoriach K I "Zimowe dokarmianie ptaków" i K II "Piękno ptasiej natury", organizowanym przez Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, a instytucją wspierającą jest Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku. Z naszej pracowni zdaliśmy dwadzieścia dwa zdjęcia, wykonane przez trzech naszych uczestników.

11 marca 2015 r. - wzięliśmy udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży "Człowiek, świat, przyroda" organizowanym przez Pałac Młodzieży w Koszalinie. Na obecną edycję tego prestiżowego konkursu wysłaliśmy czterdzieści siedem zdjęć wystawowych, zrealizowanych przez dziesięciu uczestników naszej pracowni.

27 lutego 2015 r. - wzięliśmy udział w miejskim konkursie fotograficznym, organizowanym przez Sekcję Bibliotekarską Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego w Białymstoku z cyklu "Białystok moje miasto" ph."Białostockie zwierzęta". Zdaliśmy szesnaście zdjęć, wykonanych przez ośmiu uczestników naszej pracowni.

19 lutego 2015 r. - wzięliśmy udział w wojewódzkim konkursie recytatorsko-literacko-fotograficznym dla uczniów szkół gimnazjalnych pt."Zaczarowany świat baśni", organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Białymstoku. W tym ciekawym, a jednocześnie trudnym temacie, zdaliśmy siedem prac wykonanych przez pięciu naszych autorów.

30 stycznia 2015 r. - wzięliśmy udział w wojewódzkim konkursie dla dzieci i młodzieży pt. "S.O.S dla bezdomnych kotów!" pod hasłem "Kocie sprawy, kocie życie, kocie losy", organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku i Fundację "Kotkowo". W obecnej edycji konkursowej udział wzięło dziesięciu uczestników naszej pracowni zdając dwadzieścia powiększeń fotograficznych.

11 grudnia 2014 r. - wzięliśmy udział w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym dla dzieci i młodzieży pt. "Dziecko i jego świat", organizowanym przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. Na obecną edycję konkursu wysłaliśmy czterdzieści sześć zdjęć wykonanych przez ośmiu uczestników naszej pracowni.

16 października 2014 roku - wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii „Pejzaż Polski”, organizowanym przez Kętrzyńskie Centrum Kultury. Wysłaliśmy czternaście powiększeń konkursowych zrealizowanych przez trzech naszych uczestników.

18 września 2014 roku - wzięliśmy udział w VIII edycji Konkursu Fotograficznego Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Człowiek obok mnie”, organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury. Zdaliśmy dziesięć prac wykonanych przez dwóch autorów. Konkurs był adresowany tylko do osób pełnoletnich.