O pracowni...

Pracownia fletów prostych

Zajęcia w pracowni fletów prostych adresowane są głównie do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zajęcia te traktujemy jako pierwszy, ale znaczący element edukacji muzycznej.

Pracownia dysponuje niezbędną ilością instrumentów, które są nieodpłatnie wypożyczane uczestnikom zajęć. Dzięki temu każdy uczeń może uczestniczyć w przygodzie z muzyką. Uczestnicy zajęć poznają tajniki gry na flecie prostym sopranowym, uczą się techniki zadęcia, prawidłowego wydobycia dźwięku, techniki palcowania. Po zdobyciu podstawowych umiejętności mają możliwość nauki gry na fletach prostych: sopranino, altowym i tenorowym. Nieodzownym elementem zajęć jest nauka czytania nut i innych elementów zapisu nutowego. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, a uczestnicy dobierani są w grupy w oparciu o dotychczasowe ich umiejętności gry na flecie. Zajęcia umożliwiają naukę gry z każdym uczestnikiem indywidualnie, stwarzając jednocześnie możliwość zespołowej realizacji materiału nutowego.Materiał nutowy, na bazie którego realizujemy nauczanie, obejmuje utwory muzyki dawnej, muzyki popularnej i rozrywkowej.

Celem zajęć jest nie tylko nabycie umiejętności gry na tym instrumencie, ale przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na:

  • piękno muzyki.,
  • wyzwolenie inwencji twórczej,
  • czerpanie radości z osiągniętego celu,
  • rozwijanie muzykalności, poczucia rytmu i słuchu.

Już dziś rozpocznij swoją przygodę z fletem prostym!

Zapraszam
Magdalena Nowicka

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.