Kreatywne zajęcia plastyczne

„Kreatywne zajęcia plastyczne" skierowane są do uczniów szkoły podstawowej w wieku od 9 lat do 14 lat. Prowadzi je pani Monika Sienkiewicz.

Program pracowni zapoznaje uczestników zajęć z zagadnieniami komponowania na płaszczyźnie, kształtowaniem umiejętności rysunku i malarstwa, mieszaniem i łączeniem barw, znajomością i łatwością posługiwania się różnymi technikami plastycznymi, teorią zagadnień sztuki. Pracujemy nad kształtowaniem umiejętności warsztatowych uczniów. Główny nacisk kładziemy jednak na: kreatywność, pomysłowość i radość tworzenia.

Nie boimy się wyzwań, nowych materiałów, narzędzi pracy. Tworzymy prace dwuwymiarowe, na kartkach papieru, tekturze, bawełnie, jedwabiu, itp. Realizujemy także kompozycje przestrzenne z gliny, tektury, masy solnej, itp. Lubimy projektować. Jedną z ulubionych form zajęć jest projektowanie nadruków na koszulki T-shirt, barwienie ich malarską metodą "tie dye". Do własnych działań artystycznych poza ołówkami i farbami używamy różnorodnych materiałów plastycznych tak, aby rozbudzić i pogłębić pasje uczestników zająć.

Rozbudzamy wyobraźnię, kreatywność, wrażliwość artystyczną. Podejmujemy działania plastyczne z zastosowaniem szerokiej gamy technik artystycznych: rysunku, malarstwa, malarstwa na jedwabiu, projektowania, grafiki warsztatowej, technik użytkowych i dekoracyjnych.

Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i pomysły. Każdy z uczestników zajęć może zaproponować temat, realizację, formę plastyczną. Wszystkie propozycje są poważnie rozważane i analizowane.

Nie zwlekaj. To właśnie na Ciebie czekamy i zapraszamy do naszego grona KREATYWNYCH TWÓRCÓW.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.