O pracowni...

Sekcja Szachowa MDK

Kamila Klimaszewska, kandydatka na mistrzynię w szachach klasycznych, z tytułem Mistrzyni Międzynarodowej w grze korespondencyjnej, tworzy pracownię szachową, która funkcjonuje już 25 lat.

Cieszy mnie fakt, iż zainteresowanie szachami jest coraz większe, że młodzi ludzie myślą i chcą myśleć. Moim zadaniem jest to myślenie sprowadzać na właściwe tory i udoskonalać. Uprawianie szachów wzbogaca osobowość dziecka i polepsza jego przygotowanie do uczestnictwa w życiu społecznym. Ogromną satysfakcją jest świadomość, że ten proces odbywa się z moim udziałem - mówi Kamila Klimaszewska.

Proces szkolenia młodych szachistów w MDK to nie tylko żmudne godziny spędzone nad teorią szachów, nad strategią i taktyką gry, to nie tylko sparingi z kolegą czy trenerem. Dokładamy wszelkich starań, aby treningi przeistoczyły się we wspaniałą formę spędzania wolnego czasu, w realizację dziecięcych marzeń, pogłębianie zainteresowań i pasji. A czymże są szachy? Są sportem ze wszystkimi elementami współzawodnictwa. Nie wyobrażamy więc sobie, aby nasi podopieczni nie wzięli udziału w czymś ważnym, w czymś co może w znaczący sposób zmienić ich życie. Praca na treningach znajduje więc przełożenie w konfrontacji sportowej.

Trener Kamila Klimaszewska

 

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.