Rekrutacja do MDK – ważna informacja

Szanowni Państwo!

W związku ze zmieniającymi się przepisami prawa oświatowego Dyrekcja MDK informuje, iż terminy postępowania rekrutacyjnego do naszej Placówki zostaną ogłoszone po uchwaleniu ich przez Radę Miasta Białegostoku.

Za utrudnienia przepraszamy.

Wypoczynek letni - półkolonie 2017

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 7–12 lat na półkolonie letnie w terminie:

• I turnus 3.07.2017–7.07.2017
  • II turnus 10.07.2017-14.07.2017

Koszt jednego turnusu wynosi 250 zł.

Ilość miejsca ograniczona do 45 osób na jeden turnus (MDK zastrzega 10 miejsc dla dzieci pracowników – w każdym z turnusów).

Uwaga. Restauracja „Dąbrówka”, która przygotowuje wyżywienie uczestników półkolonii, nie zapewnia diet specjalistycznych.

Zapisy będą obywały się wyłącznie w formie elektronicznej poprzez zamieszczone poniżej formularze. Formularze zostaną aktywowane w dniu rozpoczęcia zapisów o godzinie 9.00.

• zapisy na I turnus rozpoczną się dnia 1.06.2017 r. (czwartek) o godz. 9.00
  • zapisy na II turnus rozpoczną się dnia 5.06.2017 r. (poniedziałek) o godz. 9.00

Informujemy, że dziecko będzie można zapisać wyłącznie na jeden wybrany przez Państwa turnus. O możliwości zapisania dziecka na oba turnusy poinformujemy Państwa po zakończeniu rekrutacji. Warunkiem przyjęcia dziecka na kolejny turnus będą wolne miejsca na liście.

Listy dzieci przyjętych na półkolonie wraz z listą rezerwową i ewentualną informacją o wolnych miejscach zostaną opublikowane na stronie internetowej MDK w dniu:

• I turnus–2.06.2017 r.
  • II turnus–6.06.2017 r.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

W programie:

- zajęcia z instruktorami MDK (m.in. muzyczne, taneczne, plastyczne, teatralne, fotograficzne, j. angielski, krawiectwo, modelarstwo)

- wyjścia m.in. do kina, muzeum, fikolandu, na basen, kręgle, zajęcia sportowe na świeżym powietrzu.

Dokonaj zapisu:

formularz zgłoszenia – I turnus

formularz zgłoszenia – II turnus

Wypoczynek letni - półkolonie plastyczno-krawieckie „Radość tworzenia" 17.07.2017–21.07.2017

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 9–12 lat do udziału w półkoloniach w formie warsztatów plastyczno-krawieckich „Radość tworzenia”. Warsztaty odbędą się w terminie 17–21 lipca 2017 roku, w godzinach 10.30 – 15.00.

Koszt: 200 zł.

Ilość miejsc: 12.

Zapisy rozpoczną się 8.06.2017 o godzinie 9.00. Zapisy będą obywały się wyłącznie w formie elektronicznej poprzez zamieszczony poniżej formularz, który zostanie aktywowany w dniu rozpoczęcia zapisów.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Lista uczestników wraz z ewentualna listą rezerwową zostanie zamieszczona na stronie www.mdk.bialystok.pl po wyczerpaniu miejsc.

W programie:
- malarstwo i rysunek na tkaninie,
- projektowanie i realizacja elementu ubioru,
- zdobienia i elementy dekoracyjne,
- aplikacja,
- zabawy i tańce integracyjne,
- codzienny obiad.

Podsumowaniem warsztatów będzie wrześniowa wystawa prac uczestników warsztatów w Galerii Młodych Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku.

Dokonaj zapisu:

Formularz zgłoszenia

Zmiany w organizacji zajęć szachowych - II semestr

Instruktor Janusz Taranienko od dn. 01 lutego br. przebywa na urlopie; będzie kontynuował zajęcia szachowe od września 2017 (r. szk. 2017/18).

Zajęcia szachowe w drugim semestrze r. szk. 2016/17 rozpoczną się od dn. 13 lutego br.

Nastąpią niewielkie zmiany w grupach, spowodowane zarówno zastępstwami, jak i postępami dzieci w zdobytej wiedzy i prezentowanych umiejętnościach gry. Wszyscy Państwo zostaną poinformowani o przegrupowaniach drogą e-mailową przez Instruktora  J. Taranienkę na początku następnego tygodnia (tj. w dn. 06-07 lutego).

Grupy instruktor Janusza Dubrawskiego od 10 lutego 2017 roku poprowadzi instruktor Ewa Rudnik. Zajęcia odbywać się będą 1 raz w tygodniu wyłącznie w piątki (w MDK, s.16), w stałych godzinach. Kontakt z instruktor drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rozpoczynamy nabór dzieci w wieku 3-5 lat do pracowni arteterapii na zajęcia Edukacja przez szachy. Zajęcia odbywać się będą we poniedziałki w godzinach 16.00-17.05 w sali nr 6. Zapraszamy!

Aktualizacja planu zajęć pracowni plastycznej MDK

Aktualny, stały plan zajęć uczestników pracowni plastycznej (prowadzonych przez byłego instruktora MDK Bogdana Marszeniuka) przedstawia się następująco:

• grupa „środowa” (godz. 16.00-19.15) i „piątkowa” (godz. 16.00-19.15) zajęcia zgodnie z planem, instruktor prowadzący – Monika Sienkiewicz,
  • gruba „sobotnia” zajęcia w godz. 10.00-14.55, instruktor prowadzący – Piotr Koda.

Uczestników zajęć „poniedziałkowych” (godz. 16.15-19.15) serdecznie zapraszamy na zajęcia w piątki lub soboty, prosimy o wybór dnia zgodnie z Państwa możliwościami.

Wyróżnienie dla MDK!

Z przyjemnością informujemy, że Izba Handlowo-Przemysłowa w Białymstoku, na ręce Pani Iwony Szcześniak Dyrektora MDK, przekazała nam medal "za wspieranie rozwoju samorządu gospodarczego i przedsiębiorczości". Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie!

MEDAL