ŻUBROFFKA w Młodzieżowym Domu Kultury - warsztaty

Warsztaty filmu animowanego dla dzieci metodą animacji sylwetkowej Lotte Reiniger

miejsce: Pracownia Animacji i Filmu w Białymstoku

prowadzenie: Tessa Moult-Milewska

Twórczość Lotte Reiniger to wyjątkowe animacje sylwetkowe, które mimo upływu czasu fascynują cały świat. Artystka, za sprawą niezwykłych, ażurowych wręcz wycinanek i pięknego tła, stworzyła wyjątkowe i fascynujące filmowe światy. W ramach warsztatów dzieci będą projektować i wykonywać swoje własne lalki według zasad wykorzystywanych przy profesjonalnych produkcjach, a następnie, w grupach, zrealizują kilka krótkich animacji w oparciu o scenariusz.

Tessa Moult-Milewska – reżyserka animacji stop-motion, absolwentka i stypendystka Warszawskiej Szkoły Filmowej i Akademii Filmowej Miroslava Ondricka (FAMO) w Czechach. Zwyciężczyni głównej nagrody w konkursie TVP 1 "Dolina Kreatywna", a ostatnio Sundance Channel Jury Award za animację w technice wycinankowej – Kreatury. W 2014/2015 w ramach rocznego stypendium Rządu Indonezyjskiego studiowała Jawajski Teatr Cieni – Wayang Kulit. W poszukiwaniach nie przywiązuje się do jednej techniki, choć jej ulubioną jest animacja lalkowa.

Zgłoszenia i pytania związane z warsztatami prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG"

Współorganizator: Młodzieżowy Domu Kultury

Termin: 8-9 grudnia 2016, godz. 15.00-19.00; 10 grudnia, godz.10.00-15.00