Frida z Supraśla

Galeria Młodych Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku uprzejmie zaprasza na otwarcie wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu.

Wystawa jest nieformalnym wydarzeniem towarzyszącym pierwszej i jedynej w swoim rodzaju prezentacji w Polsce dzieł słynnego, meksykańskiego duetu FRIDA KAHLO i DIEGO RIVERA /wystawa prezentowana  jest  w poznańskim Centrum Kultury Zamek/. Frida, która stała się symbolem niezwykłej kobiecej siły, w której obrazach drzemią niezbadane znaczenia, stała się inspiracją dla młodych adeptów sztuki z Supraśla. Powstały rysunki, grafiki, batiki, prace malarskie inspirowane twórczością Fridy Kahlo.

Wernisaż odbędzie się 6 listopada 2017 roku o godzinie 18.00 w siedzibie placówki. Wstęp wolny.

afisz Frida