The Offspring - Galeria Hol MDK

W dosłownym tłumaczeniu słowo "Offspring" oznacza, potomstwo, latorośl, młode. The Offspring taką nazwę przyjęła amerykańska grupa punkrockowa, założona w 1984 roku. Offspring to także nazwa brytyjskiego sklepu, który od 1996 roku sprzedaje popularne wśród młodzieży buty tzw. sneakersy. Są one przez socjologów kultury uważane za symbol występowania przeciwko powszechnie szanowanym wartościom. Kurt Cobain uczynił ze swoich sneakerów kultowy but buntowników. Młodość to niezależność, oryginalność czyli często próba zmiany czegoś na lepsze.

Fotografie pokazane na wystawie są bardzo zróżnicowane i tematycznie i poziomem zaawansowania technicznego. Odzwierciedlają to jak postrzegają świat ich autorzy. Mówią o emocjach, zainteresowaniach, poszukiwaniach tematu i formy. Młodzi autorzy sami podejmują decyzje, wyznaczają cele i zadania do wykonania. Powoli wchodzą w świat dorosłości. Umiejętność fotografowania im w tym pomaga.

do zobaczenia w MDK!

offspring