O pracowni...

„Changes doesn’t necessarily assure progress, but progress implacably requires change. Education is essential to change, for education creates both new wants and the ability to satisfy them”

Henry Steele Commager

Pracownia języka angielskiego MDK pracuje właśnie zgodnie z powyższą maksymą. W zajęciach uczestniczą dzieci w wieku od 4 do 15 lat, podzielone na grupy liczące od 12 do 16 osób.

Kwalifikacje do poszczególnych grup odbywają się na podstawie wiedzy i umiejętności oraz wieku uczniów. Zajęcia odbywają się w blokach czasowych 45 minut i 90 minut, dwa razy bądź raz w tygodniu. Nauczanie języka angielskiego dzieci w wieku szkolnym jest wielkim wyzwaniem, jakie stoi przed każdym lektorem pragnącym umożliwić swoim podopiecznym komunikowanie się w danym języku. Stworzenie odpowiedniej atmosfery oraz zmotywowanie uczniów do nauki jest ważnym elementem w naszej pracy dydaktycznej.

Wpływ na to mają niewątpliwie metody nauczania, które staramy się dopasować do poziomu, wieku oraz możliwości uczniów. Popularne kilkanaście lat temu tzw. metody tradycyjne, które opierały się na czytaniu i tłumaczeniu specjalnie przygotowanych tekstów, zdezaktualizowały się. Metody te nie są już skuteczne, ponieważ mentalność naszych dzieci w ostatnich latach zmieniła się diametralnie. Dzieci są bardziej krytyczne, a równocześnie bardziej odważne w wyrażaniu własnych opinii. Lubią uczestniczyć w żywej akcji, angażując przy tym wszystkie swoje zmysły, włączając do tego ruch i dynamikę. Dlatego większość moich zajęć prowadzonych jest metodą zabawową. Dzieci uczą się poprzez ruch, piosenkę, gry oraz zabawy grupowe, co powoduje, że nauka staje się przyjemnością. Ucząc poprzez zabawę w naturalny sposób zachęcamy dzieci do używania języka, a jednocześnie rozbudzamy w nich zainteresowanie językiem, budując w ten sposób motywację do dalszej nauki.

            Nowością w naszej pracowni jest możliwość skorzystania z zasobów dydaktycznych w języku angielskim w postaci książek z bajkami, podręczników, książek z opowiadaniami dla młodzieży oraz historyjek i płyt cd z nagraniami piosenek oraz DVD z nagraniami bajek i programów językowych. Tzw. English Library zostanie otwarta już w październiku. Zachęcamy do zapisania się i korzystania z jej zasobów. W trakcie roku odbędą się również specjalne spotkania z wydawcami i autorami książek w języku angielskim, na które już teraz serdecznie Państwa zapraszamy.

            Kolejną nową formą nauki jest powstający w tym roku English Theatre – czyli grupa teatralna, skierowana do dzieci uczestniczących w zajęciach języka angielskiego w MDK. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu w soboty od godziny 13.10 do 14.00. Serdecznie zapraszamy.

Justyna Adamowicz

 

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.