Aktualności

Aktywne ćwiczenia

Na zajęciach języka niemieckiego zawsze towarzyszy nam zabawa.Oprócz ćwiczeń w podręczniku, bardzo lubimy zagrać w rekina albo w krzesełka, gdzie liczy się każda sekunda no i wiedza! Od czasu do czasu urozmaiceniem jest projekcja filmu niemieckojęzycznego. Uczymy się nie tylko pisząc reguły gramatyczne i słówka, ale też słysząc oryginalny język w naturalnych sytuacjach!

 

Język niemiecki nie musi być nudny!

W tym roku w pracowni języka niemieckiego pojawiło się dużo pilnych "rannych ptaszków". Mimo, że zajęcia odbywają się w sobotę i zaczynają bardzo wcześnie, prawie zawsze grupy są w komplecie. Oprócz tradycyjnych ćwiczeń towarzyszą nam zabawy ruchowe, które ułatwiają zapamiętywanie nowych słów.

 

Niemiecki i pluszowe misie

Na zajęciach języka niemieckiego cały czas się dużo dzieje. Oprócz nauki, mamy dużo zabawy. Luty upłynął nam bardzo szybko- grupa młodsza nauczyła się liczyć po niemiecku a także podawać czas, natomiast grupa starsza poznała niemieckie nazwy zawodów oraz opowiadała o rodzinie. Wszystkiego pilnowały pluszowe misie, które ostatnio są częstym bywalcem na naszych zajęciach.
Z niecierpliwością czekamy na wiosnę i nową energię!

Zima i język niemiecki

Zima na zajęciach w pracowni języka niemieckiego mija bardzo pracowicie i owocnie.Uczestnicy zajęć mieli okazję zrobić plakat i kartkę świąteczną, wziąć udział w multimedialnych quizach i po prostu dobrze się bawiąc uczyć języka niemieckiego.

Na zajęciach panuje bardzo przyjazna atmosfera. Lubimy humor, multimedia i dobrą energię :)

W zajęciach języka niemieckiego wzięli udział również uczestnicy zimowiska. Poznaliśmy niemieckie kolory, powitania i pożegnania oraz namalowaliśmy piękne papugi, kierując się niemieckimi nazwami kolorów.

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku