Historia sztuki dla maturzystów i wszystkich zainteresowanych sztuką

Od 5 grudnia 2020 roku  w Młodzieżowym Domu Kultury rusza nowa forma zajęć przygotowujących do egzaminu maturalnego z zakresu historii sztuki. Prowadzone przez Dorotę Popławska zajęcia kierowane są do przyszłych maturzystów oraz przyszłych studentów architektury, kierunków artystycznych i projektowych.

Uczestnik zajęć zdobędzie szeroką wiedzę na temat historii sztuki, zyska umiejętność rozpoznawania stylów w architekturze i malarstwie, ma okazję poznawać dzieła sztuki
i obiekty zabytkowe „na żywo”. Kursy przygotowują i uzupełniają wiedzę potrzebną do konkursów, olimpiady artystycznej, egzaminów oraz matury z historii sztuki (zakres tematyczny zajęć jest zgodny z podstawą programową wymaganą na maturze).

W programie: pasjonujące opowieści o dziejach sztuki | ciekawostki uzupełniające kontekst historyczny |łączenie teorii z praktyką! |analizy i interpretacje dzieł sztuki | poznanie technik artystycznych, specjalistycznej terminologii | wykorzystanie narzędzi multimedialnych.

Uwaga! Zakres tematyczny zajęć jest zgodny z podstawą programową wymaganą na maturze!

Zajęcia odbywają się w MDK ul. Żabia 5, w soboty godz. 11.20-12.50