Historia sztuki dla maturzystów i wszystkich zainteresowanych sztuką

Od 5 grudnia 2020 roku w Młodzieżowym Domu Kultury rusza nowa forma zajęć przygotowujących do egzaminu maturalnego z zakresu historii sztuki. Prowadzone przez Dorotę Popławską zajęcia kierowane są do przyszłych maturzystów oraz przyszłych studentów architektury, kierunków artystycznych i projektowych.

Uczestnik zajęć zdobędzie szeroką wiedzę na temat historii sztuki, zyska umiejętność rozpoznawania stylów w architekturze i malarstwie, będzie miał okazję poznać dzieła sztuki i obiekty zabytkowe „na żywo". Zajęcia przygotują do konkursów, olimpiady artystycznej, egzaminów oraz matury z historii sztuki (zakres tematyczny zajęć jest zgodny z podstawą programową wymaganą na maturze).

W programie: pasjonujące opowieści o dziejach sztuki, ciekawostki uzupełniające kontekst historyczny, łączenie teorii z praktyką, analizy i interpretacje dzieł sztuki, poznanie technik artystycznych, specjalistycznej terminologii, wykorzystanie narzędzi multimedialnych.

Uwaga! Zakres tematyczny zajęć jest zgodny z podstawą programową wymaganą na maturze!

Zajęcia odbywają się w MDK, ul. Żabia 5, w soboty w godzinach 11.20-12.50.