"Mgnienia Lasu" - wystawa fotografii

Galeria Młodych Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, ul. Warszawska 79 A, uprzejmie zaprasza na wystawę fotografii  Jerzego Lecha, fotografa i nauczyciela-instruktora MDK,  ph.: „Mgnienia Lasu". Wernisaż odbędzie się 10 października 2018 roku o godz. 17.00 w siedzibie placówki.

Jerzy Lech - fotografuje od zawsze, prowadzi różnorodne zajęcia fotograficzne, jest dziennikarzem wyspecjalizowanym w tematyce fotograficznej, autorem ponad 300 artykułów opublikowanych w czołowych polskich miesięcznikach fotograficznych: Foto*Kurier, Foto, Fotografia Cyfrowa i Digital Vision oraz tysięcy porad fotograficznych udzielanych miłośnikom fotografii z całego świata w ramach gorącej linii Foto. Poprzez fotografowanie odkrywa otaczający świat i ludzi, poszukując form wyrazu najbliższych wewnętrznemu odczuciu. Zajmuje się fotografią portretową, krajobrazową, reportażową, makrofotografią, fotografią eksperymentalną, użytkową. Fotografuje wszystko to, co wyzwala emocje i wciąż jest otwarty na nowe wyzwania.

„Fascynuje mnie świat na pozór nieistniejący,  bo czy ktoś zwraca uwagę na leżące połamane gałązki lub małe piórka na brzegu jeziora albo zeschłe liście deptane na wycieraczce przed domem? Cóż można odkryć w kroplach rosy, źdźbłach trawy, odstających taflach lodu zdeformowanych przez zbyt silny mróz albo pośród gałązek drzewa gdzie na pierwszy rzut oka nic nie widać?"

Wystawa  „Mgnienia Lasu" jest wynikiem poszukiwań innego spojrzenia na las. „Tu nie chodzi o dosłowność w pokazywaniu lasu, a raczej o to, czym jest chwila, mgnienie lasu w naszej świadomości".

Zapraszamy

Jerzy Lech Mgnienia lasu

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.