Pola Nadziei 2020/2021

Koncert muzyczny „Pola Nadziei"

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z charytatywnego koncertu pracowni muzycznej MDK prowadzonej przez instr. Zdzisławę Paulińską. Koncert  odbył się bez udziału publiczności 8 maja 2021 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, w ramach akcji "Pola Nadziei" prowadzonej przez Białostockie Hospicjum dla Dzieci Fundacji "Pomóż im".

„Wszyscy kochamy muzykę, dlatego też poświęcamy swój wolny czas nauce, aby w przyszłości cieszyć się możliwością gry na instrumencie, a może nawet komponować własne utwory. Wiemy też, że są wśród nas dzieci, które nie mogą jak my realizować swoich marzeń. I właśnie z myślą o Nich - podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci - postanowiliśmy zorganizować ten  koncert.

Do kampanii „Pola Nadziei" przyłączamy się rokrocznie. Sytuacja w tym roku, podobnie jak w zeszłym, nie sprzyja takim akcjom. Postanowiliśmy jednak nie czekać na lepsze czasy. Trudno jest grać bez publiczności, ale zagramy tak, jak potrafimy najlepiej. A każdy z nas wie, że nasi najbliżsi (dorośli) zadbali już o to, aby puszka jedynego widza, jedynej osoby na naszym koncercie – Wolontariusza Fundacji „Pomóż Im" - nie była pusta."

Dzieci z pracowni muzycznej
Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku

pracujące pod opieką instruktor Zdzisławy Paulińskiej

play koncert

Podczas koncertu udało nam się zebrać 519,64 zł

Podziekowanie Pomoz Im

Każdego, kto chciałby wesprzeć kampanię „Pola Nadziei" zachęcamy do wpłat. Numer konta oraz możliwość płatności szybkim przelewem online znajdują się na stronie Fundacji:

https://pomozim.org.pl/darowizny-indywidualne/

https://pomozim.org.pl/pola-nadziei-2021-on-line/

 


INAUGURACJA AKCJI W MDK

19 października 2020 roku Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku zainaugurował akcję „Pola Nadziei” w placówce przy ul. Żabiej 5. Dzieci z pracowni rytmiczno-tanecznej instruktor Anety Sokólskiej oraz pracowni plastycznej instruktor Renaty Kaczyńskiej-Łuby, po wprowadzeniu w temat akcji przez panią Dyrektor, posadziły w ogrodzie cebulki żonkili.

Pomimo pandemii i panujących obostrzeń wzorem ubiegłych lat planujemy organizować działania, których celem będzie wsparcie chorych dzieci, podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w nich.


OTWARCIE XI EDYCJI KAMPANII

Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei – tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną zakwitną, będą rozdawane w trakcie ulicznych kwest. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

6 października 2020 roku Fundacja „Pomóż Im” otworzyła XI edycję kampanii „Pola Nadziei” 2020/2021 pod hasłem „Pomóż im odnaleźć iskrę nadziei”. Wydarzenie miało miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 79a.

Uroczystość rozpoczęła się występem Wiktorii Trojan z pracowni instr. Wiesława Mikš, która wykonała utwór „Tyle słońca w całym mieście”. Następnie koordynator akcji – pani Dominika Chimkowska – podsumowała poprzednią edycję i przestawiła plany na przyszłość. Przedstawiciele najbardziej zaangażowanych w ubiegłoroczną akcję placówek otrzymali z rąk wiceprezes fundacji pani Krystyny Skrzyckiej „Ordery Nadziei” oraz tytuły „Siewcy Nadziei” i statuetki.

Wydarzenie zakończyło się wspólnym sadzeniem cebulek żonkili przed budynkiem MDK.

Film:
https://www.youtube.com/watch?v=cL01rWISzsI&t=1382s

Szczegóły:
https://pomozim.org.pl/pola-nadziei-202021-wystartowalismy/

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.