Pola Nadziei 2020/2021

INAUGURACJA AKCJI W MDK

19 października 2020 roku Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku zainaugurował akcję „Pola Nadziei” w placówce przy ul. Żabiej 5. Dzieci z pracowni rytmiczno-tanecznej instruktor Anety Sokólskiej oraz pracowni plastycznej instruktor Renaty Kaczyńskiej-Łuby, po wprowadzeniu w temat akcji przez panią Dyrektor, posadziły w ogrodzie cebulki żonkili.

Pomimo pandemii i panujących obostrzeń wzorem ubiegłych lat planujemy organizować działania, których celem będzie wsparcie chorych dzieci, podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w nich.

OTWARCIE XI EDYCJI KAMPANII

Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei – tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną zakwitną, będą rozdawane w trakcie ulicznych kwest. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

6 października 2020 roku Fundacja „Pomóż Im” otworzyła XI edycję kampanii „Pola Nadziei” 2020/2021 pod hasłem „Pomóż im odnaleźć iskrę nadziei”. Wydarzenie miało miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 79a.

Uroczystość rozpoczęła się występem Wiktorii Trojan z pracowni instr. Wiesława Mikš, która wykonała utwór „Tyle słońca w całym mieście”. Następnie koordynator akcji – pani Dominika Chimkowska – podsumowała poprzednią edycję i przestawiła plany na przyszłość. Przedstawiciele najbardziej zaangażowanych w ubiegłoroczną akcję placówek otrzymali z rąk wiceprezes fundacji pani Krystyny Skrzyckiej „Ordery Nadziei” oraz tytuły „Siewcy Nadziei” i statuetki.

Wydarzenie zakończyło się wspólnym sadzeniem cebulek żonkili przed budynkiem MDK.

Film:

Szczegóły: