IX Spotkania Ekologiczne "Z Ziemią krążymy"

Zapraszamy dzieci i młodzież z województwa podlaskiego do udziału w konkursie recytatorskim i fotograficznym IX Spotkań Ekologicznych "Z Ziemią krążymy". 

Oba konkursy zostaną rozstrzygnięte w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria: uczniowie szkół podstawowych,

II kategoria: uczniowie szkół gimnazjalnych,

III kategoria: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych,

w każdej z kategorii mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Uroczyste podsumowanie konkursów połączone z otwarciem wystawy prac fotograficznych oraz wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom konkursów odbędzie się 24.11.2017 r. o godz. 10.00 w Młodzieżowym Dom Kultury. Szczegóły konkursów w regulaminie.

Pobierz regulamin

Wyślij zgłoszenie na konkurs recytatorski

Wyślij zgłoszenie na konkurs fotograficzny

Ogólnopolski Festiwal "(Pod)różne historie" - konkursy fotograficzny i literacki

Ogólnopolski Festiwal „(Pod)różne Historie” za nami!

Dwa dni wypełnione warsztatami, pokazem tańców, spotkaniem z podróżnikiem, zwiedzaniem miasta, podsumowaniem konkursów i otwarciem wystawy fotograficznej krążyły wokół tematu „podróże”. W Festiwalu udział wzięli mieszkańcy Białegostoku, w tym rodziny z dziećmi, a także dzieci, młodzież i ich opiekunowie z całej Polski.

Dzięki zespołowi „Lovzar” przenieśliśmy się na Kaukaz, podróżnik Andrzej Zwetler zabrał nas w podróż po Islandii, w góry Nepalu oraz do Egiptu, gdzie wyjątkowo nie zobaczyliśmy piramid i piasku lecz ogrom wody i rafę koralową. Podczas warsztatów fotograficznych Andrzej Górski przeniósł uczestników do XIX wieku, wprowadzając ich w tajniki nowatorskiej dla tamtego okresu techniki mokrego kolodionu. Natomiast Krzysztof Korotkich zapoznał młodzież z podróżopisarstwem i o jego rolą w literaturze, a także z zasadami tworzenia reportażu podróżnego. Przybyli goście integrowali się, próbując smakowitych potraw regionalnych.

Prace uczestników, zarówno literackie, jak i fotograficzne, to już zupełnie (pod)różne historie :) Od wspomnień z własnych wypraw po abstrakcyjne skojarzenia i metaforyczne przenośnie. Uczestnicy konkursów wykazali się niezwykłą kreatywnością. Efekty ich twórczości można obejrzeć w Galerii Hol do 10 października bieżącego roku.

Zwieńczeniem Festiwalu była wycieczka po Białymstoku, podczas której młodzi podróżnicy zwiedzili Pałac Branickich i jego ogrody, śródmieście, kościół Farny i Pałacyk Gościnny.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział we wszystkich wydarzeniach Festiwalu, do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.