MŁODZI SZACHIŚCI NA BRĄZ

W sobotę, 26 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej  Nr 45, odbyły się w XVI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Dziewcząt i Chłopców do lat 7 w Szachach , dzień później 27.03.2022 r. w XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Dziewcząt i Chłopców do lat 8.

We wszystkich turniejach grano 7 partii tempem 10 minut za zawodnika  i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii

Fantastycznie spisali się uczestnicy Pracowni Szachowej MDK Instruktor Agnieszki Post.

Gabriela Sirocka - z dorobkiem 5 punktów z 7 możliwych zajęła III miejsce w klasyfikacji dziewcząt do lat 7 i wywalczyła brązowy medal (startowały 23 zawodniczki):

Maksym Kowejsza - z dorobkiem 5 punktów z 7 możliwych zajął III miejsce w klasyfikacji chłopców lat 7, zdobywając brązowy medal (startowało 33 zawodników):

Amelia Perkowska - z dorobkiem 5 punktów z 7 możliwych zajęła III miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Dziewcząt do lat 8i również wywalczyła brązowy kruszec ( startowało 15 zawodniczek):

Sędzią głównym turnieju był Prezes Podlaskiego Związku Szachowego Pan Leszek Zega. Młodzi szachiści świetnie spędzili wolny czas, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.