Światowy Dzień Sybiraka

Światowy Dzień Sybiraka odbywa się rokrocznie 17 września, w rocznicę napaści radzieckiej na Polskę. Poświęcony jest obywatelom polskim zesłanym na Syberię i do Kazachstanu podczas zrywów niepodległościowych w XVIII i XIX w., a także za czasów ZSRR, w latach 1936-1937 oraz 1931-1956.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Sybiraka w Białymstoku uświetni otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru - zachęcamy do zwiedzania.

Wernisaże wystaw foto w ramach Interphoto w MDK

Białystok Interphoto jest festiwalem cyklicznym, o wysokim poziomie artystycznym, odbywającym się w trybie biennale, co dwa lata. Obejmuje nie tylko działania wystawiennicze, ale również spotkania, prelekcje, warsztaty, pokazy multimedialne, konkursy szkolne, działania łączące fotografię z muzyką czy literaturą, gry miejskie. Działania kierujemy do odbiorców wszystkich kategorii wiekowych. Festiwal rozwija się nieprzerwanie od 2013 roku i jest oczekiwanym przez odbiorców, artystów i krytyków najważniejszym wydarzeniem tego typu w Polsce, a także w Środkowo-Wschodniej części Europy.

(fragment ze strony Białystok Interphoto 2021)

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku zaprasza do obejrzenia w ramach tegorocznej edycji DYCHOTOMIA.WSCHÓD I ZACHÓD dwóch wystaw:

Aleksandras Ostašenkovas (Galeria HOL)

Ania Ready (Galeria Młodych)

"Słowiańskie Impresje"

Zespół Wokalny Esperimento bierze udział w polsko-ukraińskich warsztatach w Krakowie w ramach projektu PURWM "Słowiańskie Impresje".

Półkolonie letnie 2021 w MDK

Zapraszamy do zapoznania się z programem poszczególnianych turnusów półkolonii letnich MDK.

Przed każdym dniem podana jest informacja w co należy zaopatrzyć dziecko na dany dzień.

Program półkolonii letnich - I turnus, ul. Warszawska 79a

Program półkolonii letnich - I turnus, ul. Żabia 5

Zapraszamy do zapoznania się z listami dzieci przyjętych na półkolonie letnie 2021 w MDK.

Lista dzieci przyjętych na I turnus na ul. Warszawską 79a

Lista dzieci przyjętych na I turnus na ul. Żabią 5

Wszystkie miejsca zostały wyczerpane. W chwili obecnej istnieje możliwość zapisów wyłącznie na listy rezerwowe.

Rodziców/opiekunów prawnych dzieci przyjętych prosimy o pobranie, wypełnienie i zwrot dokumentów uczestnika, zamieszczonych poniżej, oraz wpłatę 250 zł na konto MDK do 14.06.2021 r.

Dokumenty uczestnika

Dokumenty można:

• przesłać drogą elektroniczną w formie skanu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • złożyć w wersji papierowej w skrzynce pocztowej, umieszczonej na zewnątrz budynku MDK przy ul. Warszawskiej 79a.

W przypadku przesłania dokumentów drogą elektroniczną oryginał dokumentów w wersji papierowej należy dostarczyć pierwszego dnia zajęć.

Dane do przelewu:
tytuł: Półkolonie turnus (I lub II), MDK ul. (Warszawska lub Żabia), imię i nazwisko dziecka
nr konta: 04 1240 1154 1111 0010 3577 0221
Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79a, 15-201 Białystok