O pracowni...

Miejscem, w którym fotograficzne marzenia zyskują realną postać jest przestronne (80m2) atelier wyposażone w nowoczesny sprzęt oświetleniowy LED klasy filmowej oraz studyjne lampy błyskowe. Zamocowane na systemie sufitowych szyn i pantografów pozwalają na szybką i bezpieczną pracę. Podwójny system elektrycznie sterowanych teł umożliwia pracę w mniejszych podgrupach. Dla uczestników, którzy dopiero rozpoczynają przygodę czekają lustrzanki cyfrowe z których można korzystać na miejscu. Pracownia dysponuje też ciemnią w której można wywoływać zdjęcia czarno-białe oraz poznać szlachetne techniki fotograficzne takie jak cyjanotypia i mokry kolodion.

Spotkania odbywają się we w poniedziałki oraz wtorki w godzinach 16.30 -20.00 w pracowni MDK przy ul. Ciepłej 32 (budynek CKU), sala nr 32 (III piętro).

Przed spotkaniem warto skontaktować się z instruktorem - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., gdyż grupa niejednokrotnie pracuje w plenerze.

Instruktor

Andrzej Górski swoją naukę fotografii rozpoczynał w pracowni MDK. Jako absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Instytutu Twórczej Fotografii w Czechach swoją pasją zaraża następne pokolenia.

Od ponad dziesięciu lat zajmuje się XIX wiecznymi technikami fotograficznymi. Był stypendystą MKiDZN dla projektu o powstaniu styczniowym. O przedsięwzięciu został zrealizowany przez TVP Historia film z serii: Historia żywa. Fotografie były publikowane w magazynie National Geographic Polska. Szacunek dla dawnych sposobów podróżowania rozbudził pasję instruktora do żeglarstwa. Fotografował na największych polskich żaglowcach szkoleniowych: Dar Młodzieży, Zawisza Czarny, Kapitan Borchardt. Fotografie zdobyły I nagrodę na konkursie fotografii żeglarskiej - Pantaenius Jacht Photo w 2017roku oraz były nominowane w konkursie Grand Press Photo w kategorii zestaw dokumentalny. W roku 2022 został opublikowany album Instruktora pt. Wyśniona historia kina na Podlasiu, będący podsumowaniem projektu realizowanego wraz z M.Rantem i T.Adamskim dla Białostockiego Ośrodka Kultury.

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.