PREZENT DLA LUDWIKA

W dniach 18 listopada i 2 grudnia  2023r. w pracowni kroju i szycia we współpracy z pracownią plastyczną pani Renaty Kaczyńskiej- Łuby odbyły się Rodzinne warsztaty  plastyczno- krawieckich pt. „Prezent dla Ludwika”.  W warsztatach wzięli udział uczestnicy zajęć pracowni kroju i szycia oraz pracowni plastycznej z opiekunami lub rodzeństwem.

Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z sylwetką Ludwika Zamenhofa, językiem esperanto oraz jego historią. W warsztatach wzięło udział 10 par (opiekun + uczestnik zajęć) i 2 pary (uczestnik zajęć, siostra), a efektem pracy były turkawki (dzikie gołębie), które powstały w ramach recyklingu- głównie z koszul męskich .

Turkawki od wieków uważane są za symbol przyjaźni i lojalności, są wyrazem silnej więzi, wzajemnego wsparcia i nieocenionej przyjaźni.

Warto podkreślić, iż powyższy projekt Warsztatów rodzinnych pt. „Prezent dla Ludwika” został zrealizowany przy współpracy ZPO nr 2 oraz Białostockiego Towarzystwa Esperantystów.

16 grudnia 2023r. odbył się Wernisaż wystawy wykonanych turkawek (dzikich gołębi) podczas Rodzinnych warsztatów plastyczno- krawieckich pt. „Prezent dla Ludwika”.- Galeria 5 ul. Żabia