FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU SZKÓŁ MODY - ODZIEŻ „ ODNOWA”

Uczestniczki pracowni kroju i szycia z grupy średniozaawansowanej i zaawansowanej (grupa wiekowa – szkoły średnie) przygotowały projekty plastyczne stroju scenicznego, który ma być wykonany w całości z materiałów odzyskanych z odzieży używanej na III Ogólnopolski Turniej Szkół Mody - ODZIEŻ „ODNOWA” organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Celem powyższego turnieju (jak mówi organizator)  jest zwrócenie uwagi na konieczność prowadzenia działań na rzecz ochrony środowiska, popularyzowanie trendów ekologicznych oraz wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu.

Dnia 4 lutego 2020r. otrzymaliśmy informację, iż trzy uczestniczki pracowni kroju i szycia MDK w Białymstoku: Julia Konopko, Małgorzata Kuczyńska i Katarzyna Mróz zostały zakwalifikowane do finału powyższego turnieju.

BRAWO!!!

Festiwal Eastern Fashion Week 2019

14 września 2019 r. w Restauracji Kawelin podczas After Party Festiwalu Eastern Fashion Week, którego organizatorem był Dom Kultury Śródmieście w Białymstoku uczestniczki zajęć pracowni kroju i szycia naszej placówki zaprezentowały swoje kolekcje odzieży.

W kolejności można było obejrzeć najnowsze kolekcje młodych projektantów MDK: Karoliny Kruszewskiej „Fantastic Mr.Fox”, Aleksandry Niczyporuk „Pervers- natury” i Joanna Hryniewicz „Not Decided”.

Wydarzenie prowadziła Aleksandra Toczydłowska, a po pokazie niespodzianka i… spotkanie ze znanymi projektantami odzieży Gosią Baczyńską i Michałem Starostem.

Diligentiae - za pilność

Ewa Samojlik (instruktor pracowni projektowania i szycia MDK) oraz Kamil Kućmierowski (uzdolniony uczestnik zajęć) otrzymali medale "Diligentiae - za pilność"!!!

Serdecznie gratulujemy!!!

LONDON COLLEGE OF FASHION

Uczestniczka zajęć pracowni kroju i szycia MDK w Białymstoku – Magdalena Siemieńczuk pozytywnie przeszła rekrutację w LONDON COLLEGE OF FASHION i we wrześniu 2018 roku rozpoczęła studia na tej uczelni na kierunku Fashion Design Womenswear(projektowanie mody damskiej).

 

Stypendium artystyczne MDK!

Kamil Kućmierowski - uzdolniony uczestnik zajęć pracowni projektowania i szycia, w roku szkolnym 2017/2018 otrzymał stypendium artystyczne MDK.

 

Konkurs „Suknia wieczorowa inspirowana stylem Coco Chanel" - I miejsce!

31 maja 2017 roku uczestniczyliśmy w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Odzieżowego „Suknia wieczorowa inspirowana stylem Coco Chanel”. W Częstochowie młody projektant Kamil Kućmierowski - uczestnik zajęć pracowni kroju i szycia MDK w Białymstoku zaprezentował swój projekt na modelce. Suknia została zauważona przez Jury i otrzymała I-sze miejsce w powyższym konkursie. Nagrodą dla Kamila okazała się maszyna do szycia firmy Janome.

Młody projektant Kamil Kućmierowski z modelką Klaudią

Wręczenie nagród

 

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.