Sukcesy młodych projektantów z pracowni kroju i szycia

Uczestniczki zajęć z pracowni kroju i szycia Ewy Samojlik otrzymały nagrody i wyróżnienia w II Ogólnopolskim Konkursie Odzieżowym „Eko Moda- Błysk”- projekt i wykonanie ubioru z nietypowych surowców.

Nagrody:

  • Karina Leonowicz I miejsce w kategorii 8-11 lat za projekt „ Pióra w srebrze”;
  • Dominika Sierbo III miejsce w kategorii 16-20 lat za projekt „JELLYFISH”;

Wyróżnienia:

  • Hanna Smółko w kategorii 12-15 lat za projekt „Syreni Blask”;
  • Helena Wnuk w kategorii 12-15 lat za projekt „Uwaga!!!”;
  • Anna Modzelewska w kategorii 16-20 lat za projekt „ Butterfly garden”.

Laureatom GRATULUJEMY!!!

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie organizatora: Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni.

RODZINNE WARSZTATY PLASTYCZNO- KRAWIECKIE PT. „PREZENT DLA LUDWIKA” I FINISAŻ WYSTAWY

W dniach 5, 19 i 26 listopada w MDK ul. Żabia 5 odbyły się Rodzinne warsztaty plastyczno- krawieckie pt. „Prezent dla Ludwika”.

Nasuwa się pytanie, jakiego Ludwika.

Odpowiedź jest prosta: oczywiście Zamenhofa.

Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z sylwetką Ludwika Zamenhofa, językiem esperanto oraz jego historią.

Pomysł warsztatów zrodził się w celu upamiętnienia i uhonorowania Ludwika Zamenhofa- Białostoczanina, twórcy języka esperanto. Do tego przyczynił się też fakt, iż budynek MDK na ulicy Żabiej znajduje się na byłym terytorium Białostockiego Getta, a Zamenhof był pochodzenia żydowskiego.

W powyższych Warsztatach rodzinnych pt. „Prezent dla Ludwika” wzięło udział 10 par (opiekun+ dziecko) , a efektem pracy są poduszki (17 sztuk) i torby (10 sztuk). Motywy na poduszkach oraz ich wykonanie to autorstwo dzieci. Poduszki zostały wykonane z zastosowaniem różnych technik, z wykorzystaniem farb, markerów i kredek do tkanin pod kierunkiem p. Renaty Kaczyńskiej-Łuby. Torby to dzieło rodziców i babci, które powstały w pracowni kroju i szycia z recyklingu spodni dżinsowych i próbników materiałów zasłonowych.

W czasie warsztatów, podczas tworzenia powyższych projektów cały czas był widoczny kontakt dziecka i opiekuna.
Warto podkreślić, iż powyższy projekt Warsztatów rodzinnych pt. „Prezent dla Ludwika” został zrealizowany przy współpracy ZPO nr2 oraz Białostockiego Towarzystwa Esperantystów.

Wystawie pt. „Prezent dla Ludwika” towarzyszyła ekspozycja ESPERANTO. Komiks o Ludwiku Zamenhofie", udostępniona dzięki uprzejmości Białostockiego Ośrodka Kultury Centrum im. Ludwika Zamenhofa.

Efekty warsztatów, eksponaty na wystawie…

Dnia 15 grudnia 2022r. (w dniu urodzin Ludwika Zamenhoffa) w siedzibie MDK ul. Żabia 5 odbył się FINISAŻ powyższej WYSTAWY pt. „Prezent dla Ludwika”.

W Finisażu udział wzięli uczestnicy warsztatów plastyczno-krawieckich oraz zaproszeni goście.

PLAKAT finisażu warsztatów- do dyspozycji w dziale

FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU SZKÓŁ MODY - ODZIEŻ „ ODNOWA”

Uczestniczki pracowni kroju i szycia z grupy średniozaawansowanej i zaawansowanej (grupa wiekowa – szkoły średnie) przygotowały projekty plastyczne stroju scenicznego, który ma być wykonany w całości z materiałów odzyskanych z odzieży używanej na III Ogólnopolski Turniej Szkół Mody - ODZIEŻ „ODNOWA” organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Celem powyższego turnieju (jak mówi organizator)  jest zwrócenie uwagi na konieczność prowadzenia działań na rzecz ochrony środowiska, popularyzowanie trendów ekologicznych oraz wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu.

Dnia 4 lutego 2020r. otrzymaliśmy informację, iż trzy uczestniczki pracowni kroju i szycia MDK w Białymstoku: Julia Konopko, Małgorzata Kuczyńska i Katarzyna Mróz zostały zakwalifikowane do finału powyższego turnieju.

BRAWO!!!

Festiwal Eastern Fashion Week 2019

14 września 2019 r. w Restauracji Kawelin podczas After Party Festiwalu Eastern Fashion Week, którego organizatorem był Dom Kultury Śródmieście w Białymstoku uczestniczki zajęć pracowni kroju i szycia naszej placówki zaprezentowały swoje kolekcje odzieży.

W kolejności można było obejrzeć najnowsze kolekcje młodych projektantów MDK: Karoliny Kruszewskiej „Fantastic Mr.Fox”, Aleksandry Niczyporuk „Pervers- natury” i Joanna Hryniewicz „Not Decided”.

Wydarzenie prowadziła Aleksandra Toczydłowska, a po pokazie niespodzianka i… spotkanie ze znanymi projektantami odzieży Gosią Baczyńską i Michałem Starostem.

Diligentiae - za pilność

Ewa Samojlik (instruktor pracowni projektowania i szycia MDK) oraz Kamil Kućmierowski (uzdolniony uczestnik zajęć) otrzymali medale "Diligentiae - za pilność"!!!

Serdecznie gratulujemy!!!

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.