„Mgnienia Lasu”

Jerzy Lech - fotografuje od zawsze, prowadzi różnorodne zajęcia fotograficzne, jest dziennikarzem wyspecjalizowanym w tematyce fotograficznej, autorem ponad 300 artykułów opublikowanych w czołowych polskich miesięcznikach fotograficznych: Foto*Kurier, Foto, Fotografia Cyfrowa i Digital Vision oraz tysięcy porad fotograficznych udzielanych miłośnikom  fotografii z całego świata w ramach gorącej linii Foto. Poprzez fotografowanie odkrywa otaczający świat i ludzi, poszukując form wyrazu najbliższych wewnętrznemu odczuciu. Zajmuje się fotografią portretową, krajobrazową, reportażową, makrofotografią, fotografią eksperymentalną, użytkową. Fotografuje wszystko to, co wyzwala emocje i wciąż jest otwarty na nowe wyzwania.

„Fascynuje mnie świat na pozór nieistniejący, bo czy ktoś zwraca uwagę na leżące połamane gałązki lub małe piórka na brzegu jeziora albo zeschłe liście deptane na wycieraczce przed domem? Cóż można odkryć w kroplach rosy, źdźbłach trawy, odstających taflach lodu zdeformowanych przez zbyt silny mróz albo pośród gałązek drzewa gdzie na pierwszy rzut oka nic nie widać?”

Wystawa  „Mgnienia Lasu” jest wynikiem poszukiwań innego spojrzenia na las. „Tu nie chodzi o dosłowność w pokazywaniu lasu, a raczej o to, czym jest chwila, mgnienie lasu w naszej świadomości”.

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku