Na puszczańskich ścieżkach

W dniu 10 grudnia 2018 r. w galerii "Hol" MDK miała miejsce uroczystość otwarcia wystawy fotografii przyrodniczej autorstwa pana Marka Konarzewskiego i pana Janusza Kupryjanowicza pt."Na puszczańskich ścieżkach". Autorzy wystawy są pracownikami naukowymi Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. prof. Andrzeja Myrchy na Wydziale Instytutu Biologii w Białymstoku. Swoją pasję do fotografii przyrodniczej realizują z zamiłowaniem od szeregu lat. Jednym z owoców ich twórczej pracy jest piękny album przyrodniczy pt."Nadrzecznymi ścieżkami Podlasia", którego są autorami. Pan Marek Konarzewski niegdyś jako uczeń szkolny uczęszczał do pracowni fotograficznej MDK pod opieką pana Jerzego Fedorowicza. Już wtedy zabłysnął jego talent do fotografowania ptaków i zwierząt w naturalnym środowisku. Jego pasja się rozwijała i ukierunkowała dalszą, zawodową drogę.

Infrared

W dniu 19 października 2018 r. w Galerii "Hol" MDK została otwarta wystawa fotografii autorstwa Adama Woronieckiego pt."Infrared". Pan Adam lubi eksperymentować z obrazem i próbuje wyłapać surrealne, tajemnice o przewrotnej kolorystyce. Obiekty przedstawione na fotografiach wykonanych w technice IR (ang. infrared - w podczerwieni) wyglądają jak z innego świata. Zatrzymana w kadrze pana Adama rzeczywistość zmienia swój wymiar i wprowadza widza w surrealistyczny świat, a wszystko za sprawą przewrotnej kolorystyki.

 

Plan wystaw w GALERII HOL MDK - I semestr roku szkolnego 2018/2019

1. II Ogólnopolski Festiwal „(POD)RÓŻNE HISTORIE" - wystawa pokonkursowa - WRZESIEŃ 2018;

2. Wystawa fotografii Adama Woronieckiego „INFRARED” - październik 2018;

3. Wystawa pokonkursowa „NIEPODLEGLI DLA NIEPODLEGŁEJ” - listopad 2018;

4. Wystawa pokonkursowa fotografii „Z ZIEMIĄ KRĄŻYMY” - listopad 2018;

5. Wystawa fotografii Marka Konarzewskiego i Janusza Kupryjanowicza „NA PUSZCZAŃSKICH ŚCIEŻKACH” - grudzień 2018;

6. Wystawa pracowni plastycznej MDK Moniki Sienkiewicz - styczeń 2019.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.