Granica – Grupa 18x24

Artyści młodego pokolenia, sięgając po klasyczną technikę i aparat wielkoformatowy w 2010 roku rozpoczęli projekt “Granica”, który zostanie zaprezentowany podczas festiwalu.

Michał Zieliński, Tomasz Hołyński, Piotr Cierebiej i Mateusz Skóra zawiązali grupę fotograficzną “18x24” podczas studiów w Poznańskim Uniwersytecie Artystycznym, na wydziale fotografii i konsekwentnie od kilku lat realizują swój projekt, rozwijając jednocześnie swoją działalność indywidualną. Prezentowane fotografie są zapisem projektu, którego ostateczny kształt oraz ramy czasowe nie zostały jeszcze w pełni określone. Podstawowe założenie sprowadza się do podążania śladami dawnej, nieistniejącej już granicy polskiej sprzed 1939 roku i fotografowania żyjących tam obecnie ludzi. Do tego celu artyści używają starego aparatu wielkoformatowego Mentor 18x24. Zarówno fotografowane miejsca jak i wybór dawnej, dziś rzadko już używanej techniki fotograficznej, sprawia, że odniesienie historyczne staje się jednym z istotnych elementów ich działania. Celem projektu jest próba określenia w jaki sposób granica, która dziś już nie istnieje, odcisnęła się śladem w pejzażu oraz w świadomości żyjących tam ludzi.

(fragment z katalogu Festiwalu Fotografii Białystok INTERPHOTO)

Wernisaż wystawy: 4 września 2013 roku
Czas: do 30 września 2013 roku
Wstęp: wolny, codziennie pn.-pt. w godz. 9.00-19.00

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.