Wystawa fotografii wykładowców, absolwentów i studentów Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej - październik 2015

Wystawa WSFiGP MDK Bialystok Galeria HOL miniaturka 00Wystawa prac Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej stanowi wgląd w twórczość wykładowców, absolwentów i studentów uczelni.  Prezentowane fotografie przedstawiają szeroki przekrój podejmowanych tematów i wątków od fotografii kreacyjnej poprzez portret oraz krajobraz aż po fotoreportaż i dokument fotograficzny.

W ekspozycji udział biorą wykładowcy WSFiGP: Michał Jeliński oraz Maciej Skawiński (laureat World Press Photo), absolwenci: Adrian Jaszczak (laureat Grand Press Photo 2015 - zwycięzca w kategorii KULTURA I CZŁOWIEK,), Simona Supino (nagrodzona Grand Press Photo 2014 - Fotoreportaż - I miejsce w kategorii WYDARZENIA ), Dorota Dawidowicz (finalistka I edycji „Projekt Przetwórnia”) oraz Izabela Rajca – Pisz, Arthur Schmidt, Franciszek Szumiński, Irma Wojciechowska, Adrian Czechowski, Krzysztof Gajewski, Stanisław Kudroń Bartłomiej Matłosz a także studenci: Natalia Kaja Chmielewska, Martyna Mądra, Evgenia Novikova i Andrzej Karpiński.

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej  została założona przez dr. hab. Mariana Schmidta w 2000 roku.  Głównym założeniem szkoły jest stworzenie studentom najlepszych warunków do rozwijania wrażliwości, wyobraźni oraz niezależności artystycznej i równocześnie przygotowanie solidnego warsztatu zawodowego.
W trakcie
kilkunastu lat istnienia szkoła zdobyła reputację jednej z najlepszych i najbardziej znanych szkół fotograficznych w Polsce. Absolwenci szkoły z powodzeniem realizują profesjonalną karierę zawodową
w zawodzie fotografa oraz w zawodach powiązanych z fotografią. Są zdobywcami licznych prestiżowych nagród w Polsce i zagranicą.W
ostatnim czasie szkoła zdobywa również prestiż w nauczaniu grafiki projektowej.