Wystawa fotografii Andrzeja Zwetlera „Nepal” połączona ze spotkaniem z autorem - grudzień 2016.

Wystawa fotografii Andrzeja Zwetlera „Nepal” to podróż w miejsce wymagające od śmiałka przygotowania mentalnego, merytorycznego i fizycznego. Zdjęcia, które zobaczyliśmy, w pełni oddają ducha tego magicznego miejsca, gdzie romantyczny pierwiastek fascynacji górami, przeplata się z ich nieprzewidywalnością i zagrożeniem. Oglądamy tylko wycinek wspaniałej podróży po Nepalu, ubranego w fantastyczne kolory z surowym klimatem w tle, wspaniałymi i twardych ludzi – Sherpami i co najważniejsze, niezapomnianymi widokami Himalajów.

Spotkanie połączone było ze spotkaniem z autorem i odbyło się 16 grudnia 2016 roku na sali widowiskowej MDK. Autor opowiadał o przygotowaniach do podróży, spotkanych ludziach, swoich odczuciach związanych z obcowaniem z odmiennie kulturowo społecznością i ich zwyczajami. Ciekawy sposób narracji i nietuzinkowa osobowość Andrzeja Zwetlera stworzyła znakomita aurę sprzyjającą swobodnej atmosferze spotkania, luźnemu podejściu do tematu i zadawaniu ciekawych, wręcz intymnych pytań. Każda odpowiedź ozdobiona została barwną anegdotą, co razem złożyło się na niebanalne spotkanie o niebanalnym miejscu. Autorowi towarzyszyła małżonka, która dołożyła do historii kobiecy wątek podróży, dodatkowo ubarwiający opowieść o niezwykłej wyprawie w Himalaje.