WYSTAWA FOTOGRAFII UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W JAŚWIŁACH „GMINA JAŚWIŁY – NASZ PIĘKNY DOM”

Wernisaż: 19.01.2017

Wystawa prezentuje zdjęcia wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jaświłach biorących udział w zajęciach koła fotograficznego prowadzonych przez p. Lecha Jakubiuk oraz zdjęcia wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jaświłach i Gimnazjum w Jaświłach biorących udział w projekcie „Gmina Jaświły – nasz piękny dom”, który zrealizowany został w ramach projektu Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku „Podlaski Pomost Kultury”.

Celem projektu było poznanie przez uczestników walorów środowiska lokalnego, wzrost świadomości i poszerzenie wiedzy o regionie, odkrywanie na nowo tego, co spowszedniało, kształcenie w młodych ludziach umiejętności badawczych i twórczych, rozwijanie pasji i zainteresowań. W projekcie wzięło udział 12 uczestników. Te działania zainspirowały młodzież do założenia Podlaskiej Grupy Fotograficznej, która działa obecnie w Zespole Szkół w Jaświłach.

Autorzy zdjęć: Bochenko Julita, Deluga-Góra Jarosław, Feltowicz Joanna, Gilewska Emilia, Jarosz Julia, Klim Aleksandra, Klim Bartosz, Klim Edyta, Klim Jan Jakub, Komosa Emilia, Koszczuk Mateusz, Kotuk Urszula,

Krukowska Paulina, Kupiński Marcin, Piekarska Wiktoria, Radomski Bartłomiej, Rzeczko Paulina, Szczęsna Dominika, Tałałaj Aleksandra, Topczewska Patrycja