„Moje chwile w Parku Krugera”

Wystawa fotografii Jerzego Lecha „Moje chwile w Parku Krugera” połączona była ze spotkaniem z autorem, które odbyło się 22 marca 2018 roku w Galerii HOL MDK. Podczas wernisażu autor - ubrany w strój trapera i w oryginalnych butach ze skóry bawoła afrykańskiego - opowiadał o przygotowaniach do podróży, spotkanych ludziach i sfotografowanych zwierzętach ORAZ swoich odczuciach związanych z obcowaniem z odmiennie kulturowo miejscem, a w szczególności przyrodą Parku Krugera w Republice Południowej Afryki. Interesujący sposób opowiadania, dowcipne anegdoty i nietuzinkowa osobowość autora, stworzyły niepowtarzalny klimat, który sprzyjał luźnej atmosferze spotkania, swobodnemu podejściu do tematu i zadawania ciekawych, pouczających pytań. Każda odpowiedź, składała sie na kolejną barwną i wielowątkową opowieść, która złożyła się na niebanalne spotkanie o niebanalnym miejscu z nie mniej niebanalnym autorem.