POKONKURSOWA WYSTAWA PLASTYCZNA „NIEPODLEGLI DLA NIEPODLEGŁEJ” – 7 listopada 2018 r.

Konkurs został zrealizowany przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku, przy wsparciu Podlaskiego Kuratora Oświaty, Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Archiwum Państwowego w Białymstoku oraz Stowarzyszenia Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura”.

Głównym celem Konkursu było zachęcenie dzieci, młodzieży, studentów i wszystkich osób zainteresowanych do włączenia się we wspólne obchody upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, poprzez realizację konkretnej formy plastycznej. Organizatorzy pragnęli stworzyć warunki do współpracy różnych środowisk, w tym Polonii i Polaków za granicą, oraz zachęcić rodaków na całym świecie do wspólnego świętowania jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.