WYSTAWA FOTOGRAFII MARKA KONARZEWSKIEGO I JANUSZA KUPRYJANOWICZA „NA PUSZCZAŃSKICH ŚCIEŻKACH” – 10 grudnia 2018 r.

W dniu 10 grudnia 2018 r. w galerii "Hol" MDK miała miejsce uroczystość otwarcia wystawy fotografii przyrodniczej autorstwa pana Marka Konarzewskiego i pana Janusza Kupryjanowicza pt."Na puszczańskich ścieżkach". Autorzy wystawy są pracownikami naukowymi Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. prof. Andrzeja Myrchy na Wydziale Instytutu Biologii w Białymstoku. Swoją pasję do fotografii przyrodniczej realizują z zamiłowaniem od szeregu lat. Jednym z owoców ich twórczej pracy jest piękny album przyrodniczy pt."Nadrzecznymi ścieżkami Podlasia", którego są autorami. Pan Marek Konarzewski niegdyś jako uczeń szkolny uczęszczał do pracowni fotograficznej MDK pod opieką pana Jerzego Fedorowicza. Już wtedy zabłysnął jego talent do fotografowania ptaków i zwierząt w naturalnym środowisku. Jego pasja się rozwijała i ukierunkowała dalszą, zawodową drogę.