ALEKSANDRAS OSTAENKOVAS - Białystok Interphoto 2021

CONDITIONS

Praca Conditions ukazuje treść życia pomiędzy początkiem a zebranym doświadczeniem, narodzinami a śmiercią, jako ciągłe poszukiwanie nowej prawdy i nowego znaczenia. To esencja ludzkiego życia, pytanie natury egzystencjalnej pełne niekończących się wątpliwości i wniosków, prób pojęcia tego co niepojęte, zrozumienia świata i samego siebie, nazwania życiowych wartości w tym nieustannie zmieniającym się doświadczeniu. Conditions to metafora, podsumowanie naszej przeszłości.

Aleksandras Ostašenkovas

Fotograf, członek Litewskiego Związku Fotografów, Litewskiego Związku Dziennikarzy i Międzynarodowego Związku Dziennikarzy. Urodzony 7 lipca 1951 roku w litewskim mieście Szawle. Od 1979 do 2003 pracował w gazecie Šiaulių naujienos jako fotoreporter. Już w szkole średniej interesował się fotografią i filmem. Jego pierwsza zdjęcie pojawiło się w gazecie w 1972 r. Film jego autorstwa pod tytułem When Leaves Are Falling otrzymał pierwszą nagrodę podczas Narodowego Festiwalu Filmów Amatorskich w Wilnie (1975) oraz na Festiwalu Filmów Amatorskich w Kownie (1976). Jego prace prezentowane są na wystawach fotograficznych od 1973 roku. Aleksandras Ostašenkovas brał udział w ponad 94 wystawach indywidualnych na Litwie i za granicą, wziął udział w ponad 150 narodowych i międzynarodowych wystawach, na których otrzymał ponad 70 nagród. Jest laureatem wielu wystaw, organizatorem, członkiem jury i uczestnikiem seminariów. W 2013 roku fotograf otrzymał nagrodę Premium of Culture and Art przyznawaną przez rząd litewski za wkład w kulturę i sztukę Litwy.

Źródło: https://www.interphoto.pl/exhibitions/aleksandras-ostasenkovas/

Dostępność Wystawy

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79A – dostępna do 22.10.2021, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-19:00. Wyjątkowo czynna 25-26.09.21 w godz. 10:00-16:00

Wernisaż odbył się 23 września o godzinie 18.00.