Wystawa klas fotograficznych VII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku

Fotograficzne medium stało się atrakcyjnym narzędziem klasycznych tematów fotograficznych (portret, krajobraz, martwa natura, pejzaż miejski). Wystawa prezentuje fotogramy młodych adeptów sztuki obrazowania. Młodość to intensywny czas kształtowania osobowości, przygotowania do dorosłego życia, wybór dalszej drogi życiowej.

Obecnie, wraz z pojawieniem się coraz tańszych aparatów cyfrowych, jeszcze większa grupa ludzi przejawia zainteresowanie fotografią. Może to być ich sposób na życie, a także na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Zamiłowanie do fotografii jest przede wszystkim pasją i hobby, i niekoniecznie trzeba wiązać z nią przyszłe życie zawodowe. Spora grupa młodych osób odkryła, że fotografia ma działanie kojące i uspokajające, podczas fotografowania można się wyciszyć i zrelaksować, a także zdecydowanie poprawić sobie nastrój.

Dobry fotograf potrafi uchwycić właściwy moment i dzięki temu jego zdjęcia stają się niepowtarzalne. Przedstawione prace ukazują wrażliwość wizualną autorów, ich zmysł obserwacji, umiejętność pracy z modelem. Prezentują zdolność twórczego budowania obrazu przy wykorzystaniu technik kompozycji, czasu ekspozycji, głębi ostrości, różnych źródeł światła.

Krystyna Tomaszuk

Autorzy prac: Błażej Borowski, Dominika Jaroś, Dominika Węgrzyn, Eliza Komenda, Emilia Dembska, Ewa Szypluk, Ewelina Paszkiewicz, Ewelina Werpachowska, Kamila Olszewska, Karina Przybysz, Karolina Moczydłowska, Karolina Oleńska, Klaudia Mościcka, Łucja Klimaszewska, Maks Salnikow, Mariola Oleszko, Monika Kurzynowska, Natalia Wieczeryńska, Nela Galimska, Paulina Kazberuk, Sylwia Bielenia, Ula Sokół, Weronika Niewiarowska, Anna Harasimowicz

Czas: do 13 grudnia 2013 roku

Wstęp: wolny, codziennie pn.-pt. w godz. 9.00-19.00