"Szelmostwa Lisa Witalisa"

Teatr Nieznany rozpoczyna kolejny 17. rok swojej działalności w MDK. Przed nami nowe wyzwania teatralne, nowe przedstawienia i nowe artystyczne wydarzenia. Rozpoczynamy pracę w dwóch grupach dziecięcych. Na przełomie listopada/grudnia 2019 zaplanowaliśmy premierę przedstawienia Jana Brzechwy pt. "Szelmostwa Lisa Witalisa":

"Lis o dumnie brzmiącym imieniu Witalis, mieszka w lesie. Lecz nie jest to zwyczajny lis - miły, puszysty i przyjazny. I nie jest to zwyczajny las - cichy, spokojny i pospolity. Lis Witalis to niezłe ziółko, a jego psoty i figle dadzą się we znaki wszystkim leśnym mieszkańcom. "Szelmostwa Lisa Witalisa" to magiczna i pouczająca opowieść o chytrym lisie i grupie zwierząt ślepo zapatrzonych w swojego rudego sąsiada. Przebiegły lis wykorzystuje swój spryt i zyskuje przewagę nad naiwnymi towarzyszami, co przynosi mu nie lada korzyści, a w końcu doprowadza do objęcia stanowiska samego prezydenta lasu. Jego surowe rządy nie trwają jednak długo i jak to w bajkach bywa, dobro wygrywa, a na gagatka czeka nieuchronna kara!"

W kwietniu 2020 roku zaprezentujemy widowisko wielkanocne, które przeniesie nas w świat tradycji: święcenia pokarmów, ustrajanie palm, pieczenia wielkanocnych mazurków i bab, śmigusa-dyngusa czyli wzajemnego oblewania się wodą, malowania jajek.

Na wszystkie prezentacje serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.