Zadanie domowe 15

Ćwiczyliśmy teatralne KOMPOZYCJE.  Do „zabawy w teatr” potrzebne są też FIGURY. Będą to ćwiczenia budowania świadomości Waszego ciała. Do ćwiczeń potrzebni będą Wasi domownicy. Zaczynamy:

Poszukajcie swojego „wewnętrznego DZIWOLĄGA”, czyli coś, co jest ukryte w Waszym ciele, głosie, coś zaskakującego i tajemniczego. Spróbujcie go oswoić, zaakceptować i polubić. Stworzony DZIWOLĄG wyrusza w świat. Spotyka się z innym DZIWOLĄGIEM (np. rodzice, rodzeństwo, dziadkowie) i nawiązuje z nim kontakt. DZIWOLĄGI uczą się nawzajem swojej mowy. Razem próbują zbudować dom, pałac, plac zabaw. Próbują też zbudować wspólnie jednego wielkiego „stwora”. Na umówiony znak (np. nazwa koloru, imię, nazwa przedmiotu) DZIWOLĄGI zostają odczarowane, wracają do swojej naturalnej postawy.

Zamknijcie oczy, wyobraźcie sobie las – poczujcie jego zapach, wsłuchajcie się w dźwięki, „zobaczcie” kształty. Wasze ciało zamienia się w drzewo w tym lesie. Poczujcie podmuch wiatru, który Was smaga. Podmuch jest coraz silniejszy, zaczyna Was przechylać w różne strony.  Nie poddajecie się, wiatr nie może Was złamać. Zmęczone drzewo walką z wiatrem – zasypia. W nocy z drzewa wyłania się dziwadło leśne. Rankiem stwór znika.

Do tego ćwiczenia potrzeba jak najwięcej osób. Spróbujcie zbudować figurę wykorzystując swoje ciało wspólnie powyginane, poskręcane, poprzeplatane w najróżniejszy sposób. Kiedy figura będzie gotowa, czas nauczyć się chodzić (dacie radę?), a może zatańczycie szalony taniec? Proponuję bieg z przeszkodami! A na koniec wspólną jednoczesną piosenkę (dziwne?). Wspaniałe!

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.