Spotkanie w ramach Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością

Z okazji Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Młodzieżowym Domu Kultury ZPO nr 2 w Białymstoku odbyło się spotkanie z Krzysztofem Dziermą – bohaterem cyklu filmowego ”U Pana Boga …”. W imprezie integracyjnej wzięły udział osoby z kilku ośrodków:

• Dom Pomocy Społecznej w Choroszczy,
  • Aktywni – Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Osób z Niepełnosprawnościami
w Białymstoku (z ulicy Staszica),
  • Środowiskowy Dom Samopomocy , Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku,
  • Środowiskowy Dom Samopomocy „Pogodni” imienia błogosławionego księdza Michała Sopoćki Caritas Archidiecezji Białostockiej,
  • Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku (z ulicy Baranowickiej).

Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze. Uczestnicy mogli poznać bliżej, bardziej prywatnie, pana Krzysztofa, który od 24 lat jest znany i lubiany jako ksiądz Antoni.

Prezentowane fragmenty filmu „U Pana Boga za piecem” i „U Pana Boga za miedzą” utrwaliły postrzeganie księdza proboszcza jako osoby skromnej, przyjaznej, kierującej się boskimi prawami przyrody, dbającej o swoje gospodarstwo i morale parafian.

Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami z aktorem, a także poczęstunkiem.