Orszak Trzech Króli 2023

W piątek (6 stycznia) ulicami Białegostoku przeszedł Orszak Trzech Króli. Już po raz dziesiąty wzięli w nim udział uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury i Samorządowego Ogniska Baletowego ZPO nr 2 w Białymstoku.

Tegoroczny orszak rozpoczął się mszą świętą w archikatedrze białostockiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po niej białostoczanie ruszyli spod świątyni wraz z Królami za Gwiazdą. Sprzed katedry wyszły trzy orszaki: europejski, afrykański i azjatycki.

Na trasie orszaku pojawiło się kilka przystanków. Przedstawiały one sceny: „Dwór Heroda”, „Gospoda”, „Szopka” oraz przygotowane przez dzieci i młodzież z ZPO nr 2 w Białymstoku sceny: „Walka Dobra ze Złem” i „Brama Anielska”.

Tegoroczny orszak przygotowały dzieci pod opieka artystyczną: Jolanty Rynkowskiej, Magdaleny Kiszko –Dojlidko, Ewy Gajewskiej- Jasińskiej, Iwony Dziermy oraz Anny Rogińskiej.

Fotorelację przygotował Kazimierz Jankowski.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.