Teatr Licho - premiera spektaklu "Karczma" - fotorelacja

8 marca 2023 roku odbyła się premiera spektaklu "Karczma" w wykonaniu Teatru Licho, który pracuje pod opieką artystyczną Magdaleny Kiszko -Dojlidko.
„Karczma” to autorska, teatralna wypowiedź twórców Teatru Licho inspirowana wierzeniami słowiańskimi.
„Zapewne nie przyszło wam pamiętać czasów dawnych, kiedy to po ziemiach nam drogich człek z demonem ramię w ramię chadzał pod bogów słowiańskich okiem uważnym. Powiedzieć też trudno co zdarzyć się musiało, by pamięć o wierze przodków, bo była wam odebrana. Ale wiedzieć wam trza, że w żyłach waszych i naszych krew słowiańska płynie. Tak, więc SŁAWA!!!”

REŻYSERIA: Magdalena Kiszko – Dojlidko
SCENARIUSZ: Maria Heller
MUZYKA: Arseni Kolyaskin
CHOREOGRAFIA: Katarzyna Błachowska
PLAKAT: Katarzyna Błachowska
SCENOGRAFIA: Zespół
REŻYSERIA ŚWIATEŁ: Marcin Szamreta, Magdalena Kiszko - Dojlidko

OBSADA:
CZCIBORA: Katarzyna Błachowska
DALWIN: Aleksander Piesiecki
DOBROCHNA: Adrianna Pieńkos
JACUŚ: Dawid Arciuch
JAGNA: Weronika Blank
JAROSŁAWA: Olga Sacharczuk
JASNOŚĆ: Viktoryia Maksimova
NAWOJA – Julia Tomaszewska
PRĘŻYRKA: Maria Heller
ZIELARKA: Amelia Cybulko

Fotorelację przygotował Kazimierz Jankowski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.