„Historia w ulicach zaklęta” – spacer po Białymstoku śladami kultury żydowskiej

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Białegostoku i województwa podlaskiego na spacer po Białymstoku „Śladami żydowskiej historii i kultury" z przewodnikiem z Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael. Spacer ma na celu przybliżyć uczestnikom zakątki miasta związane z historią i kulturą żydowską na jego terenie. Ma także za zadanie ułatwić lokalizację obiektów związanych z historią Żydów w naszym mieście, a tym samym zachęcić do udziału w konkursie fotograficznym ph. „Śladami żydowskiej historii i kultury” w ramach projektu „Historia w ulicach zaklęta”, dofinansowanego z budżetu Miasta Białegostoku.

Spacer odbędzie się 1 kwietnia 2023 r. (sobota),

godzina spotkania – 10.00

miejsce spotkania – skwer Ludwika Zamenhofa (przy fontannie z kulą).