Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"

Po raz pierwszy, w 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, wychowankowie naszej placówki przyłączyli się do akcji „Żonkile”, której głównym organizatorem jest Muzeum Historii Polskich Żydów POLIN w Warszawie. „Łączy nas pamięć” to hasło przewodnie tegorocznej akcji. Jej celem było upamiętnienie wybuchu zbrojnego zrywu w warszawskim getcie.

19 kwietnia 2023 r. w 80 rocznicę tego wydarzenia, w imię pamięci tych, którzy stracili życie przeciwstawiając się  hitlerowcom, w budynkach MDK ZPO nr 2 w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 79A oraz przy ul. Żabiej 5 rozdawane były papierowe, żółte kwiaty przygotowane w czasie zajęć przez wychowanków naszej placówki. Tego dnia uczestnicy włączyli się w nurt upamiętnienia tragicznych wydarzeń wykonując materiałowe kwiaty podczas zajęć projektowania i szycia (opieka artystyczna Ewa Samojlik) oraz prace rysunkowe na zajęciach plastycznych (opieka artystyczna Martyna Śtepan- Dworakowska) Pod Wspólną mogiłą Bohaterów Powstania w Getcie Białostockim, w hołdzie bohaterom i ofiarom zbrojnych zrywów przeciwko hitlerowskim oprawcom, złożono symboliczne, żółte kwiaty.

 

plakat

 

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.