Otwarcie pokonkursowej wystawy plenerowej konkursu fotograficznego „Śladami żydowskiej historii i kultury” w ramach projektu „Historia w ulicach zaklęta”

7 lipca 2023 r. dyrektor  MDK ZPO nr 2 w Białymstoku uroczyście otworzyła wystawę plenerową „Śladami żydowskiej historii i kultury", którą honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Białegostoku.

Na wystawie można obejrzeć 41 prac autorów nagrodzonych, wyróżnionych oraz wybranych przez jurorów. Fotografie znajdują się na 15 planszach o wymiarach 150x100 cm. Przedstawiają elementy żydowskiej historii i kultury z terenów województwa podlaskiego i doskonale harmonizują z otoczeniem, które przypomina o tragicznej historii miejsca, w którym się znalazły – Białostockiego Getta.

Wystawa jest jednym z elementów obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania, która przypada na 16 sierpnia 2023 r.

Wystawę zrealizowano w ramach projektu „Historia w ulicach zaklęta”, organizowanego we współpracy z Towarzystwem Działań Twórczych "Talent" w Białymstoku.

Zadanie dofinansowano z budżetu Miasta Białegostoku.  

Wystawę można oglądać przy MDK na ul. Żabiej 5.

Serdecznie zapraszamy!

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.