Narodowe czytanie w MDK "Nad Niemnem"

Czytamy „Nad Niemnem”

15 września o godzinie 11. 00 w Młodzieżowym Domu Kultury  przy ul. Warszawskiej 79A w Białymstoku odbędzie się odsłona „Narodowego Czytania”.

W roku 2023 w ramach akcji społecznej „Narodowe Czytanie” pochylamy się nad powieścią Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. To wyjątkowa w polskiej tradycji książka, napisana na Grodzieńszczyźnie, opisująca losy jej mieszkańców na tle pamięci o powstaniu styczniowym. Bohatyrowicze, Korczyn, Mogiła, rody Korczyńskich i Bohatyrowiczów nazwy mające swoje odpowiedniki w rzeczywistości.

Zapraszamy na niepowtarzalne czytanie „Nad Niemnem”. W rolę bohaterów Elizy Orzeszkowej wcielą się uczniowie Młodzieżowego Domu Kultury i III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku – ci urodzeni w Polsce i ci, którzy musieli przyjechać do naszego kraju z Białorusi, bo ich rodzice wybrali życie uchodźcy- emigranta. Wspierać ich będą członkowie Związku Polaków na Białorusi, którzy na skutek represji politycznych musieli opuścić swój kraj, oraz sympatycy i działacze „Wspólnoty Polskiej” w Białymstoku.

 Zapraszamy serdecznie do świata bohaterów „Nad Niemnem”!

 

 

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.