KOBIETY NA NUMIZMATACH. KRÓLOWE, ŚWIĘTE, NOBLISTKI I ARTYSTKI – WERNISAŻ WYSTAWY

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku, zaprasza wszystkie Panie na wernisaż wystawy "Kobiety na numizmatach. Królowe, święte, noblistki i artystki" udostępnionej przez Muzeum Okręgowe w Koninie. Kuratorem wystawy jest Pan Mateusz Sikora.

Wystawie numizmatów towarzyszy wystawa prac uczniów z Pracowni Rysunku, Malarstwa i Grafiki MDK prowadzonej przez Panią Monikę Sienkiewicz, pt. „Kobiety w złocie”.

Wernisaż odbędzie się 8 marca 2024 roku o godz. 11.00 w Sali widowiskowej MDK, ul. Warszawska 79A.

Podczas uroczystości odbędą się dwie prelekcje:

„Herstorycznie, czyli jak? ... - porozmawiajmy o miejscu kobiet w historii" - prowadzenie Pani Dorota Ostrożańska - certyfikowana trenerka biznesu. Aktywnie angażuje się w działania mające na celu wzrost samoświadomości i sprawczości kobiet jako jedna z założycielek Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet i Forum Kobiet Podlasia, inicjatorka Herstorycznego Białegostoku, Kawiarenki Herstorycznej, współzałożycielka "Znanych i Nieznanych Białostoczanek" i „Podlaskiej Księgi Kobiet". Zabiega o promowanie elementu kobiecego w historii. Od października 2023 działa w Stowarzyszeniu 9dwunastych, prowadząc edukację antydyskryminacyjną i równościową. Prelegentka konferencji biznesowych organizowanych m.in. przez „Puls Biznesu" i „Rzeczpospolitą". Od 27 lat związana z branżą sprzedaży;

oraz

Nummi et feminitas - prowadzenie Pan Piotr Niziołek - kierownik Muzeum Historycznego oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, historyk i muzealnik specjalizujący się w numizmatyce, genealogii i historii regionalnej ze szczególnym uwzględnieniem dziejów społeczności żydowskiej. Członek Komisji Numizmatycznej Polskiej Akademii Nauk, członek zarządu oddziałów regionalnych Polskiego Towarzystwa Historycznego i Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Autor licznych publikacji naukowych, popularnonaukowych i wystaw. Wieloletni redaktor "Rocznika Białostockiego". W 2021 r. wyróżniony Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego.

Wstęp wolny po wcześniejszym umówieniu (czwartek do godz. 13), tel. 85 7327949.

Kobiety na numizmatach 2

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.