Chór MDK i Zespół Esperimento podbijają Chełmno!

W V Ogólnopolskim Turnieju Chórów „O Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni” w Chełmnie w dniu 26 października 2013 roku Chór Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku – dyrygent Barbara Kornacka - zdobył ZŁOTE PASMO oraz nagrodę ufundowaną przez Wicemarszałka Senatu RP Jana Wyrowińskiego oraz Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Ewę Mes.

Natomiast Zespół Wokalny „Esperimento” – dyrygent Barbara Kornacka - zdobył SREBRNE PASMO oraz nagrodę ufundowaną przez Starostę Chełmińskiego Wojciecha Bińczyka.

Chór Młodzieżowego Domu Kultury z Białegostoku otrzymał także nagrodę ufundowaną przez Organizatorów Turnieju za najlepsze wykonanie utworu Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego .