Aktualności 2018/2019

21.12.2018 - Wigilia Chóralna – coroczne spotkanie obecnych i byłych chórzystów;

20.12.2018 - Koncert podczas wigilii Podlaskiej Izby Handlowo-Przemysłowej;

18.12.2018 - koncert kolęd podczas "Grudniowego spotkania przy choince" w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku;

12.12.2018 - koncert podczas uroczystego wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów;

16.11.2018 - występ na jubileuszowym koncercie 40-lecia pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego;

21.10.2018 - udział w III Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Cantu Gaudeamus” w Białymstoku - Chór i Zespół Wokalny Esperimento zdobyły Srebrne Dyplomy;

15.10.2018 - uroczysty koncert podczas Wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej;

06.10.2018 - koncert zespołu Esperimento podczas Inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku;

26.09.2018 - koncert podczas Inauguracji roku kulturalnego 2018/2019 w Młodzieżowym Domu Kultury;

23.09.2018 - Koncert Dawnej Muzyki Hiszpańskiej „Iberiada” w wykonaniu Zespołu Wokalnego Esperimento oraz Zespołu Instrumentów Dawnych „Ars Nova”.

Jubileusz 10-lecia Zespołu Wokalnego Esperimento

22 kwietnia 2017 roku o godz. 18:00 na sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku odbył się uroczysty Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia działalności artystycznej Zespołu Wokalnego Esperimento.

Oprócz Jubilata w koncercie udział wzięli:

Chór Żeński Młodzieżowego Domu Kultury (dyrygent Barbara Kornacka),

Teatr "Jak się patrzy" (instruktor Beata Miastkowska).

Zapraszamy do obejrzenia filmu jubileuszowego

Projekt - „Music brings us together”

W dniach 16-27 sierpnia 2016 roku odbył się projekt „Music brings us together” realizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku w partnerstwie z Ayuntamiento de Roquetas de Mar (Hiszpania) z programu Unii Europejskiej Erasmus +. W ramach projektu, w Żabince i w Białymstoku, realizowana była międzynarodowa wymiana młodzieży. Uczestniczyli w niej: Chór Żeński Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku oraz Młodzieżowa Orkiestra Barokowa z Roquetas de Mar (Hiszpania).

Głównym tematem wymiany młodzieżowej była muzyka klasyczna, w tym głównie europejska muzyka dawna i barokowa, postrzegana jako uniwersalny język łączący ludzi na całym świecie pomimo dzielących ich różnic kulturowych, religijnych, pokoleniowych czy obyczajowych.

Celem projektu było wspólne muzykowanie, wymiana doświadczeń, poznanie nowego repertuaru, rozwój umiejętności muzycznych, poznanie kultury partnera i poprawa kompetencji językowych młodzieży. Ponadto w trakcie wymiany młodzież zwiedziła mazury oraz Białystok, integrowała się podczas licznych zabaw, gier oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu.

Efekty wspólnej pracy uczestnicy zaprezentowali podczas koncertów skierowanych do społeczności lokalnej. Odbyły się trzy koncerty: w Żabince, w Kruklankach oraz w koncert finałowy w Białymstoku.

Grupy wykonały m.in. utwory: A. Vivaldiego, M. A. Charpentiera, T. Albinoniego, G. B. Pergolesiego, H. Purcella, G. Cacciniego, K. Dziermy i innych.