Koncert Chóru MDK na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

12.01.2023 r. Chór Młodzieżowego Domu Kultury pod dyrekcją Barbary Kornackiej wystąpił z koncertem kolęd i pastorałek przed słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Koncert miał miejsce w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Wystąpiła chóralna grupa młodzieżowa oraz starsza dziecięca. W repertuarze znalazły się kolędy i pastorałki polskie i ukraińskie. Chórowi akompaniowała Anna Maria Przydworska.

Występ Chóru Młodzieżowego Domu Kultury

W dniu 08.10.2022 Chór Młodzieżowego Domu Kultury pod dyrekcją Barbary Kornackiej uświetnił Inaugurację Roku Akademickiego w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku.

Występ Chóru Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku

W dniu 3 października 2022 r. Chór Młodzieżowego Domu Kultury pod dyrekcją Barbary Kornackiej uświetnił uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku. Chórowi akompaniowała p. Anna Maria Przydworska.

Aktualności

9.06 2022 Chór Młodzieżowego Domu Kultury pod dyrekcją Barbary Kornackiej wystąpił w Auli Wydziału Prawa UwB podczas spotkania wieńczącego bieżący rok Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Warsztaty wokalne dla Chóru MDK

W dniu 07.05.2022 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyły się warsztaty wokalne dla Chóru Mdk. Zajęcia indywidualne i grupowe poprowadził nasz specjalny gość prof.dr hab.Cezary Szyfman. Swoje umiejętności rozwijali młodzi chórzyści z grup dziecięcych i młodzieżowych.

Koncert w kościele pw.św. Piotra i Pawła w Zabłudowie.

W niedzielę 16.01.2022 r. podczas XII Wspólnego Zabłudowskiego Kolędowania wystąpił Chór Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku (pod dyrekcją Barbary Kornackiej, akompaniament Anna Maria Przydworska).

Koncert odbył się w kościele pw.św. Piotra i Pawła w Zabłudowie.

Program prezentacji objął kolędy i pastorałki polskie oraz z kręgu kultury wschodniej, a także współczesne utwory bożonarodzeniowe.

Spotkanie przy choince

18.01.22 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku odbyła się wspólna impreza pracowni teatralnej i muzycznej pod nazwą Spotkanie przy Choince. Zaproszeni goście obejrzeli Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru MDK pod dyrekcją Barbary Kornackiej i przy akompaniamencie Anny Marii Przydworskiej oraz spektakl grupy Teatr Nieznany pt.: "O królewnie Juracie."

Plak. Koncert Spot.18.01.22

Warsztaty w ramach projektu "Nasza Mała Niepodległa"

W dniach 11-14.XI 2021 r. Zespół Wokalny Esperimento brał udział w warsztatach chóralnych, prowadzonych przez Barbarę Kornacką i Annę Przydworską w ramach projektu -"Nasza Mała Niepodległa" współfinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego, zorganizowanych przez Stowarzyszenie "Eskapada". Młodzi śpiewacy przygotowali pieśni patriotyczne i historyczne, które zostały zaprezentowane na Koncercie Pieśni Patriotycznych 13 XI w Domu Ludowym im.Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sokolu.

Słowiańskie Impresje - podsumowanie projektu

1 października 2021 roku o godzinie 18.00 w sali głównej w Centrum Kultury Bułgarskiej odbył się koncert  podsumowujący  warsztaty polsko – ukraińskie "Słowiańskie Impresje". W zaprezentowanym widowisku  wystąpili uczestnicy zajęć MDK - grupa teatralna "Szóstka" oraz Zespół Wokalny Esperimento oraz Zespół Polska Nuta (Польська Нота) z Odessy.

Widowisko inspirowane było scenariuszem Haliny Jędrzejczak-Pugliesi (instruktor teatralny MDK) "Blisko konopielki".

Reżyseria - Maria Żynel

Opracowanie muzyczne i przygotowanie chóru - Barbara Kornacka, Wiktor Pajgert

Choreografia - Maiia Buiankova

skrzypce - Faustyna Maciejcuk

gitara - Jakub Dunaj

produkcja - Karol Pawłowicz, Ewelina Kulikowska, Sonia Pajgert.

Koncert odbywający się w Odessie organizowany był w ramach projektu  realizowanego z programu Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Przygotowania do koncertu

Koncert

Powrót młodzieży – uczestników projektu „Słowiańskie Impresje”- z Odessy.

"Słowiańskie Impresje"

Kolejne spotkanie młodzieży grupy teatralnej oraz Zespołu Wokalnego Esperimento w ramach projektu PURWM "Słowiańskie Impresje". Warsztaty polsko-ukraińskie mają dalszy ciąg w Odessie.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.