Materiały dla grup chóralnych:

Rok szkolny dobiega końca, ale link z materiałami do zajęć chóralnych cały czas działa i zawiera nowości także z ostatnich zajęć stacjonarnych. Są na nim utwory, akompaniamenty, linie melodyczne poszczególnych głosów, teksty, nuty i ćwiczenia z II semestru dla każdej grupy oraz fimy, zdjęcia i nagrania. Moze okazać się także przydatny na deszczowe wakacyjne dni:

https://drive.google.com/drive/folders/1BrWUEeoR9gWELUHzJTBAUN_aAhLARvr0?usp=sharing

Materiały dla grup chóralnych (25.05-06.06):

W tym tygodniu już rozpoczęliśmy część zajęć. Dla tych, którzy nie zdecydowali się na zajęcia stacjonarne, nadal umieszczane są materiały do samodzielnej pracy na linku. Dla wszystkich link będzie też służył do utrwalenia i powtórzenia utworów. Poniżej na linku nowe materiały nutowe, teksty, linie melodyczne i akompaniamenty dla każdej grupy oraz różne filmy i nagrania chóralne do oglądania.https://drive.google.com/drive/folders/1BrWUEeoR9gWELUHzJTBAUN_aAhLARvr0?usp=sharing

Chór dzieciecy: Nowe super wierszyki do ćwiczeń dykcyjnych. Powtórzenie piosenek wiosennych oraz na Dzień Rodziny: "Majowy zapach kwiatów", "Miał raz tata". oraz "Mama w kuchni" ( z podziałem na głosy: I grupa wszyscy zawsze 1 głos ) Zwrócić należy uwagę na nagranie z ostatnich zajęć. Czy rozpoznacie kto na nich śpiewa? Do powtórzenia osobno jest drugi głos, potem ćwiczymy z akompaniamentem. Utrwalamy klasykę -"Hymn III Tysiąclecia" cz.1 oraz cz.2 -refren oraz cz.3. Ćwiczymy z akompaniamentem. Nagrywajcie i przesyłajcie filmy do umieszczonena fb.

Chór młodzieżowy: utrwalenie i powtórzenie klasyki – -"Hymn III Tysiąclecia" cz.1 oraz cz.2- refren oraz cz.3. Utrwalenie utworów sakralnych: Alleluja, Ave Verum Corpus , Hymn to the Virgen, Tantum Ergo. Praca domowa: c.d. przygotowanie zdjęć do fotoreportażu o chórze MDK.

Esperimento: utwory muzyki dawnej -"El jubilate" a także powtórzenie klasyki -"Hymn III Tysiąclecia" cz.1. oraz cz.2 - Christus Vincit oraz cz.3. Utrwalenie pieśni renesansowej."Amor vittorioso".(Tuttti venite armati) . Praca domowa: c.d. przygotowanie materiałów:zdjęć, nagrań, filmów do wykorzystania w czasie Wiosny Artystycznej i do kroniki oraz filmu o zespołach chóralnych.

Materiały dla grup chóralnych (18-23.05):

W tym tygodniu pracujemy jeszcze samodzielnie. W przyszłości będziemy już rozpoczynać część zajęć. Dla tych, którzy nie zdecydują się będą nadal umieszczane materiały na linku. Dziś zapraszam jeszcze do samodzielnej pracy nad repertuarem chóralnym..

Poniżej link i nowe materiały nutowe, teksty, linie melodyczne i akompaniamenty dla każdej grupy oraz różne filmy i nagrania chóralne do oglądania.

https://drive.google.com/drive/folders/1BrWUEeoR9gWELUHzJTBAUN_aAhLARvr0?usp=sharing

Chór dzieciecy: Nowe super wierszyki do ćwiczeń dykcyjnych.

Powtórzenie piosenek na Dzień Rodziny: "Majowy zapach kwiatów", "Miał raz tata". oraz "Mama w kuchni" ( z podziałem na głosy: I grupa wszyscy zawsze 1 głos ) Do powtórzenia osobno jest drugi głos, potem ćwiczymy z akompaniamentem. Do powtórzenia jest klasyka -"Hymn III Tysiąclecia" cz.1 oraz cz.2 -refren Praca domowa: utrwalenie pamięciowe tekstu "Aszira" Zachęcam nadal do nagrania piosenek dla mamy i taty i przesłanie na maila. Proszę wykorzystać akompaniamenty. Nagrania zostaną umieszczonena fb.

Chór młodzieżowy: utrwalenie i powtórzenie klasyki – -"Hymn III Tysiąclecia" cz.1 oraz cz.2- refren. Utrwalenie utworów sakralnych: Alleluja, Ave Verum Corpus , Hymnto the Virgen, Tantum Ergo. Praca domowa: przygotowanie zdjęć do fotoreportażu o chórze MDK.

Esperimento: utwory muzyki dawnej -"El jubilate" a także powtórzenie klasyki -"Hymn III Tysiąclecia" cz.1. oraz cz.2 - Christus Vincit. Utrwalenie pieśni renesansowej."Amor vittorioso".(Tuttti venite armati). Praca domowa: przygotowanie materiałów:zdjęć, nagrań, filmów do wykorzystania w czasie Wiosny Artystycznej i do kroniki oraz filmu o zespołach chóralnych.

Materiały dla grup chóralnych (11-16.05)

Zapraszam do dalszej samodzielnej pracy nad repertuarem chóralnym..

Zachęcam do robienia zdjęć jak pracujecie oraz fimików i wysyłania na maila. Poniżej link i nowe materiały nutowe, teksty, linie melodyczne oraz akompaniamenty dla każdej grupy.

https://drive.google.com/drive/folders/1BrWUEeoR9gWELUHzJTBAUN_aAhLARvr0?usp=sharing

Chór dzieciecy: wierszyki do ćwiczeń dykcyjnych, piosenki na Dzień Rodziny:

"Majowy zapach kwiatów", "Miał raz tata". oraz "Mama w kuchni" ( z podziałem na głosy: I grupa wszyscy zawsze 1 głos ) Do powtórzenia osobno jest drugi głos, potem ćwiczymy z akompaniamentem. Do powtórzenia jest klasyka -"Hymn III Tysiąclecia" cz.1. Praca domowa: nauka na pamięć tekstu "Aszira" . Zachęcam nadal do nagrania piosenek dla mamy i taty i przesłanie na maila. Proszę wykorzystać akompaniamenty. Nagrania zostaną umieszczonena fb z życzeniami w ramach koncertu na Dzień Rodziny on line w czasie Wiosny Artystycznej. Pracy domowej dla dzieci: wymyślenie melodii do nowych wierszyków –
ćwiczeń dykcyjnych.

Chór młodzieżowy:

utrwalenie i powtórzenie klasyki – -"Hymn III Tysiąclecia" cz.1.Praca domowa: poszukajcie na youtube nowych propozycji repertuarowych pieśni renesansowych dla chóru żeńskiego. Zachęcam do wysyłania zdjęć i filmó na fb. Zadanie pracy domowej: przygotowanie zdjęć do fotoreportażu o chórze MDK na Wiosnę Artystyczną.

Esperimento: utwory muzyki dawnej -"El jubilate" a także powtórzenie klasyki -"Hymn III Tysiąclecia" cz.1. Nauka cd. pieśni renesansowej."Amor vittorioso".(Tuttti venite armati) Ćwiczenie poszczególnych głosów osobno, następnie wszystkie razem. Praca domowa: przygotowanie materiałów:zdjęć, nagrań, filmów do wykorzystania w czasie Wiosny Artystycznej i do kroniki.

Materiały dla grup chóralnych (04-09.05)

Zapraszam do dalszej samodzielnej pracy, nauki i relaksu - wszędzie można śpiewać. Zachęcam do robienia zdjęć jak pracujecie oraz fimików i wysyłania na maila. Poniżej link i nowe materiały nutowe, teksty, linie melodyczne oraz akompaniamenty dla każdej grupy.

https://drive.google.com/drive/folders/1BrWUEeoR9gWELUHzJTBAUN_aAhLARvr0?usp=sharing

Chór dziecięcy: wierszyki do ćwiczeń dykcyjnych, piosenki na Dzień Rodziny: "Majowy zapach kwiatów", "Miał raz tata". oraz "Mama w kuchni" (z podziałem na głosy: I grupa wszyscy zawsze 1 głos ) Do powtórzenia osobno jest drugi głos, potem ćwiczymy z akompaniamentem. Do powtórzenia jest klasyka muzyki filmowej – "When you believe"z filmu "Książę Egiptu" (akompaniament.). Do nauki fragment "Aszira", pozołe części ćwiczymy na wokalizie lub z tekstem w j.angielskim -dzieci starsze. Praca domowa: nauka na pamięć tekstu "Aszira" . Zachęcam do nagrania piosenek dla mamy i taty i przesłanie na maila. Zostaną niemieszczone na fb z życzeniami.

Chór młodzieżowy: utrwalenie i powtórzenie – "When you believe" z filmu "Książę Egiptu" oraz c.d. "Tantum ergo" Gabriela Foure. Praca domowa: poszukajcie na youtube nowych propozycji repertuarowych pieśni renesansowych dla chóru żeńskiego. Zachęcam do wysyłania zdjęć i filmów na fb. Czekam na wasze nowe propozycje.

Esperimento: utwory muzyki dawnej -"El jubilate" a także powtórzenie utworów sakralnych cd. Alleluja z oratorium "Mesjasz" G.F. Haendla. Nauka cd pieśni renesansowej."Amor vittorioso".(Tuttti venite armati) Ćwiczenie poszczególnych głosów osobno, następnie wszystkie razem. Praca domowa: przygotowanie materiałów:zdjęć, nagrań, filmów do wykorzystania w internetowej kronice Esperimento cd..

Nowe materiały dla grup chóralnych (27-30.04)

Zapraszam do dalszej samodzielnej pracy, nauki i relaksu - wszędzie można śpiewać. Zapraszam do robienia zdjęć jak pracujecie oraz filmików i wysyłania na maila. Poniżej link i nowe materiały nutowe, teksty, linie melodyczne oraz akompaniamenty dla każdej grupy.

https://drive.google.com/drive/folders/1BrWUEeoR9gWELUHzJTBAUN_aAhLARvr0?usp=sharing

Chór dziecięcy: ćwiczenia dykcyjne, nowe piosenki na Dzień Rodziny: "Majowy zapach kwiatów" oraz "Miał raz tata".
(z podziałem na głosy: I grupa wszyscy zawsze 1 głos). Do powtórzenia osobno jest drugi głos, potem ćwiczymy z akompaniamentem. Do utrwalenia jest klasyka musicalowa - "I feel pretty" z musicalu West side story (z
podziałem na głosy, akompaniament i wszystkie partii osobno.).
Praca domowa: wymyślcie proszę ćwiczenia - melodie na rozśpiewanie. Zachęcam do nagrania piosenek dla mamy i taty i przesłanie na maila. Zostaną umieszczone na FB z życzeniami.

Chór młodzieżowy: utrwalenie i powtórzenie:. "Alleluja" z oratorium "Mesjasz" G.F. Haendla oraz "Tantum ergo" Gabriela Foure.
Praca domowa: poszukajcie na YouTube nowych propozycji repertuarowych pieśni renesansowych dla chóru żeńskiego. Czekam na wasze propozycje.

Esperimento: utwory muzyki dawnej - powtórzenie i utrwalenie - "Ay linda"(przygotowanie do nagrania video) a także "Alleluja" z oratorium "Mesjasz" G.F. Haendla oraz pieśni renesansowej c.d."Amor vittorioso".(Tuttti venite armati) z podziałem na poszczególne głosy.
Praca domowa: przygotowanie c.d. materiałów: zdjęć, nagrań, filmów do tworzenia internetowej kroniki Esperimento.

Nowe materiały dla grup chóralnych:

Zapraszam do dalszej samodzielnej pracy, nauki i relaksu -nawet w lesie można śpiewać. Poniżej link i nowe materiały nutowe, teksty, linie melodyczne oraz akompaniamenty dla każdej grupy.

Chór dzieciecy: ćwiczenia dykcyjne, piosenki wiosenne cd. oraz klasyka musicalowa - "I feel pretty" z musicalu West side story (z podziałem na głosy). Praca domowa: wymyślcie melodie do ćwiczeń dykcyjnych.

Zachęcam do nagrania ćwiczeń i przesłanie na maila.

Chór młodzieżowy: utwory sakralne – cd. Alleluja z oratorium "Mesjasz" G.F. Haendla oraz  "Tantum ergo" Gabriela Foure. Praca domowa: poszukajcie na youtube nowych propozycji repertuarowych pieśni renesansowych dla chóru żeńskiego. Czekam na wasze propozycje.

Esperimento: utwory muzyki dawnej - "Ay linda"(przygotowanie do nagrania video) a także utwory sakralne cd. Alleluja z oratorium "Mesjasz" G.F. Haendla oraz  pieśni renesansowej "Amor vittorioso".(Tuttti venite armati) Praca domowa: przygotowanie do tworzenia internetowej kroniki Esperimento.

https://drive.google.com/drive/folders/1BrWUEeoR9gWELUHzJTBAUN_aAhLARvr0?usp=sharing

Praca, nauka i relaks.

Zapraszam do samodzielnej pracy, nauki i relaksu. Poniżej link i: nowe materiały nutowe, linie melodyczne oraz akompaniamenty, piosenki wiosenne oraz oraz Missa Castellana cz.2.

Chór młodzieżowy: utwory sakralne – Alleluja z oratorium "Mesjasz" G.F. Haendla oraz macedońska pieśń ludowa "Jovano, Jovanke".

Praca domowa: poszukajcie na youtube nowych propozycji repertuarowych pieśni sakralnych dla chóru żeńskiego i mieszanego.

Esperimento: utwory muzyki dawnej "El Jubilate" cd., a także utwory sakralneAlleluja z oratorium "Mesjasz" G.F. Haendla oraz macedońskiej pieśni ludowej "Jovano, Jovanke".

Praca domowa: poszukajcie na youtube nowych propozycji repertuarowych muzyki dawnej.

https://drive.google.com/drive/folders/1BrWUEeoR9gWELUHzJTBAUN_aAhLARvr0?usp=sharing

Zajęcia - Chór

Zapraszam serdecznie do pracy wszystkich chórzystów najmłodszych,starszych i najstarszych. Poniżej link z folderami dla chóru dziecięcego , młodzieżowego i Esperimento z nowymi utworami. W tym  tygodniu pracujemy nad repertuarem świątecznym.

Wszystkie dzieci zapraszam do wzięcia udziału w naszym wewnętrznym konkursie na piosenkę świąteczną. Należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.film z wykonaniem piosenki (do 1-1:30min).

https://drive.google.com/drive/folders/1BrWUEeoR9gWELUHzJTBAUN_aAhLARvr0?usp=sharing

Chórzyści do dzieła!

Serdecznie zapraszam  do pracy wszystkich chórzystów: tych najmłodszych, starszych i oczywiście najstarszych. Poniżej link z folderami (a w nich zadania, które są skierowane do chóru dziecięcego, młodzieżowego i Esperimento.

W razie pytań proszę pisać (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

https://drive.google.com/drive/folders/1BrWUEeoR9gWELUHzJTBAUN_aAhLARvr0?usp=sharing

Barbara Kornacka

Aktualności 2019/2020

22.02.2020 – występ Zespołu podczas Koncertu Galowego XIX Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Cerkiewnych „Kolozhskaya Blagovest” w Grodnie;

20-23.02.2020 – udział Zespołu Wokalnego Esperimento w XIX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Cerkiewnych „Kolozhskaya Blagovest” w Grodnie – Zespół zdobył III miejsce w swojej kategorii;

8.02.2020 – występ Chóru podczas Koncertu Galowego 42. Festiwalu Schola Cantorum;

7.02.2020 – koncert Chóru w Klasztorze Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie;

5.02.2020 – występ Chóru podczas Koncertu Inauguracyjnego 42. Festiwalu Schola Cantorum;

4-9.02.2020 – udział Chóru Żeńskiego w 42. Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" w Kaliszu - Chór zdobył Brązową Harfę "Eola" i Nagrodę Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu;

3.01.2020 – koncert Chóru Żeńskiego i Zespołu Wokalnego Esperimento w kościele p.w. św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku;

28.01-1.02.2020 – półkolonie chóralne;

20.12.2019 – koncert kolęd Zespołu Wokalnego Esperimento w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku;

16.12.2019 – koncert Chóru podczas spotkania Bożonarodzeniowego w MDK;

24.11.2019 – występ podczas Koncertu Galowego X Podlaskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej;

23.11.2019 – udział w X Podlaskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej – Chór Żeński zdobył II miejsce w kategorii zespoły w wieku 14-20 lat;

21.11.2019 – koncert pieśni patriotycznych Chóru Dziecięcego podczas Narodowego Czytania w MDK;

28.10.2019 – Koncert Chóru MDK w ramach Uroczystego podsumowania konkursu "EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych”;

08.10.2019 – koncert Chóru MDK podczas Inauguracji Roku Kulturalnego MDK;

05.10.2019 - koncert zespołu Esperimento podczas Inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku;

15.09.2019 – udział zespołu Esperimento w XIII Przeglądzie Zespołów Muzyki Dawnej w Pelpinie organizowanym w ramach XIX Jarmarku Cysterskiego;

02.09.2019 – koncert chóru podczas Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020.

Koncert PRIMAVERA CANTA - 20-lecie Chóru Młodzieżowego Domu Kultury

9 czerwca 2019 roku w Auli Magna Pałacu Branickich odbył się uroczysty Koncert Jubileuszowy z okazji 20-lecia działalności artystycznej Chóru MDK. Uroczystość poprowadzili wieloletni chórzyści Magdalena Jasiuk i Tomasz Bobrukiewicz.

Oprócz Jubilata w koncercie udział wziął zespół instrumentalny w składzie:

  • Paweł Dawidowicz – I skrzypce
  • Radosław Koper – II skrzypce
  • Anna Mikołajczak – altówka
  • Ewa Misiewicz – wiolonczela
  • Katarzyna Nowicka  - flet
  • Anna Przydworska – fortepian i aranżacje

Jubileusz 10-lecia Zespołu Wokalnego Esperimento

22 kwietnia 2017 roku o godz. 18:00 na sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku odbył się uroczysty Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia działalności artystycznej Zespołu Wokalnego Esperimento.

Oprócz Jubilata w koncercie udział wzięli:

Chór Żeński Młodzieżowego Domu Kultury (dyrygent Barbara Kornacka),

Teatr "Jak się patrzy" (instruktor Beata Miastkowska).

Zapraszamy do obejrzenia filmu jubileuszowego

 

Projekt - „Music brings us together”

W dniach 16-27 sierpnia 2016 roku odbył się projekt „Music brings us together” realizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku w partnerstwie z Ayuntamiento de Roquetas de Mar (Hiszpania) z programu Unii Europejskiej Erasmus +. W ramach projektu, w Żabince i w Białymstoku, realizowana była międzynarodowa wymiana młodzieży. Uczestniczyli w niej: Chór Żeński Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku oraz Młodzieżowa Orkiestra Barokowa z Roquetas de Mar (Hiszpania).

Głównym tematem wymiany młodzieżowej była muzyka klasyczna, w tym głównie europejska muzyka dawna i barokowa, postrzegana jako uniwersalny język łączący ludzi na całym świecie pomimo dzielących ich różnic kulturowych, religijnych, pokoleniowych czy obyczajowych.

Celem projektu było wspólne muzykowanie, wymiana doświadczeń, poznanie nowego repertuaru, rozwój umiejętności muzycznych, poznanie kultury partnera i poprawa kompetencji językowych młodzieży. Ponadto w trakcie wymiany młodzież zwiedziła mazury oraz Białystok, integrowała się podczas licznych zabaw, gier oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu.

Efekty wspólnej pracy uczestnicy zaprezentowali podczas koncertów skierowanych do społeczności lokalnej. Odbyły się trzy koncerty: w Żabince, w Kruklankach oraz w koncert finałowy w Białymstoku.

Grupy wykonały m.in. utwory: A. Vivaldiego, M. A. Charpentiera, T. Albinoniego, G. B. Pergolesiego, H. Purcella, G. Cacciniego, K. Dziermy i innych.

Czytaj więcej.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.