Spotkanie świąteczne

Tancerze z pracowni tańca towarzyskiego mieli przyjemność uczestniczyć w występie podczas spotkania świątecznego z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój, oprócz artystycznych pokazów był również czas na kolędy i życzenia.

Dziękujemy wszystkim obecnym za miłe spotkanie.

Inauguracja Roku Kulturalnego

29 września odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Kulturalnego. Pary taneczne z pracowni tańca towarzyskiego zaprezentowały się w pokazie prezentując przed publicznością cztery tańce. Krzysztof i Lena oraz Maxim i Dominika zatańczyli sambę i jive'a, natomiast Piotr i Paulina oraz Remigiusz i Marta - cha-chę i rumbę.
Dziękujemy za wspaniałe występy!

Wręczenie medali Diligentiae - za pilność

Rok szkolny 2022/2023 rozpoczynamy wspaniałą wiadomością. Para taneczna z pracowni tańca towarzyskiego - Remigiusz Niewiński i Marta Remża, wraz z instruktorem Bartłomiejem Bielawcem otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Białegostoku medale Diligentiae - za pilność. To szczególne wyróżnienie, które jest symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, przyznawane przede wszystkim za postawę, dążenie do wszechstronnego rozwoju, bycie wzorem dla innych uczniów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok

 

Zakończenie roku tanecznego

Każdego roku przychodzi ta chwila, w której czas jest się pożegnać, podziękować sobie za cały rok wytężonej pracy i życzyć wszystkim wesołych wakacji. 21 czerwca odbyło się właśnie takie spotkanie - pokaz dla rodziców z okazji zakończenia roku tanecznego.
Była to wspaniała okazja, żeby wszyscy tancerze zaprezentowali przed rodzicami te tańce, które lubią i w luźnej atmosferze po prostu cieszyli się obcowaniem z tańcem towarzyskim.
Cudownie było obserwować uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci podczas występu, oraz być częścią rozwoju tanecznych talentów przez cały rok szkolny 2021/2022.

Wszystkim tancerzom i ich rodzicom życzymy udanych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym!


Zdjęcia dzięki uprzejmości pana Marcina Harasimowicza.

Pokaz tańca na uroczystości z okazji zakończenia projektu Erasmus

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 - u naszego sąsiada, z którym mamy przyjemność współpracować, 13 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia projektu Erasmus. Zostaliśmy poproszeni o uświetnienie tej chwili występem tanecznym, co z wielką radością uczyniliśmy. Maxim i Dominika zaprezentowali gościom sambę oraz cha-chę zbierając wiele braw i słów uznania od międzynarodowej publiczności.
Dziękujemy dzieciom za wspaniały występ!

“Talent jest w nas” - widowisko artystyczne

7 czerwca na Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się widowisko artystyczne, nad którym wszystkie pracownie Młodzieżowego Domu Kultury pracowały przez cały rok szkolny. Pracownia tańca towarzyskiego również dołożyła swoją cegiełkę i zaprezentowała swoje umiejętności przed zgromadzonymi na widowni gośćmi.

Grupa młodsza zatańczyła sambę, grupa starsza pokazała się w cha-chy.

Ponad to dwie najstarsze pary z naszej pracowni: Remek i Marta oraz Piotr i Paulina dodatkowo zatańczyły walca wiedeńskiego do utworu "Dym dymi tu" w wykonaniu chóru pod kierunkiem pani Barbary Kornackiej, tworząc tym samym piękny obrazek i dowód, że połączenie różnych dziedzin sztuki jest możliwe i niesie ze sobą dodatkową wartość.

Dziękujemy wszystkim tancerzom za wspaniałą prezentację. Jesteśmy z Was dumni!

Pokaz tańca w Szkole Podstawowej nr 28 w Białymstoku

31 maja tancerze Młodzieżowego Domu Kultury mieli przyjemność uczestniczyć w obchodach Dnia Mamy i Taty zorganizowanych przez zerówkę ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku. Pary zaprezentowały swoje umiejętności przed dziećmi i ich rodzicami, a także wszyscy obecni mieli okazję spróbować swoich sił i zatańczyć wspólnie rock and rolla. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 28 w Białymstoku za współpracę i cieszymy się, że mogliśmy być częścią uroczystości i poprzez taniec wywołać uśmiechy na twarzach obecnych gości.

Nareszcie występy!

Mamy nadzieję, że okres braku występów przed szerszą publicznością już na dobre przeszedł do historii. Przed nami starty w dwóch turniejach:

- 27 marca - VI Otwarte Mistrzostwa w Tańcu Towarzyskim o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie,

- 9 kwietnia - Turniej Tańca Towarzyskiego "Good Step" o Puchar Burmistrza Wasilkowa.

Kolejne okazje do pokazania się przed widownią powoli pojawiają się w kalendarzu. Liczymy na to, że występy te sprawią wiele przyjemności uczestnikom i ich rodzicom.

Za wszystkich niezmiennie trzymamy mocno kciuki!

Drodzy tancerze!

W tym tygodniu skupimy się na rumbie (grupa starsza) i jivie. Przypomnijcie sobie proszę poznane wcześniej choreografie w tych tańcach.

Tancerze z grupy starszej: obejrzyjcie proszę poniższy filmik i wykonajcie przedstawione ćwiczenia. Postarajcie się uruchomić biodra również w innych poznanych krokach.

Rumba - akcja bioder

Tancerze z grupy młodszej: obejrzyjcie proszę poniższy filmik przedstawiający ćwiczenia w kroku podstawowym jive'a. Spróbujcie je wykonać, zwróćcie uwagę na unoszenie kolan. Postarajcie się przećwiczyć unoszenie kolan również w innych, poznanych wcześniej krokach.

Jive

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku