Nowy rok szkolny 2022-2023

Pracownia modelarska rozpoczęła kolejny rok pracy. Uczestnicy zajęć spotykają się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Żabiej 5 oraz w budynku Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Żurawiej 13.

Podczas spotkań wychowankowie przygotowują różnorodne prace rozwijające kreatywność, które dają możliwość realizacji ciekawych pomysłów technicznych.

W jesienne i zimowe wieczory uczestnicy zajęć pracują nad konstruowaniem samolotów, szopek, ozdób świątecznych itp., co sprawia im radość i daje możliwość samorealizacji.

Wspólna praca zespołowa sprzyja odprężeniu, ale również daje możliwość rozwoju umiejętności manualnych.

Modelarstwo

W Młodzieżowym Domu Kultury odbywają się zajęcia modelarskie. W tejże pracowni powstają różne modele latające oraz odwzorowywane rzeczywiste obiekty w postaci pomniejszonych modeli. Przystępując do pracy zbudujemy jak najdokładniejszą kopię rzeczywistego przedmiotu w skali. Tematyka jest dowolna. Wykonujemy modele samolotów, pojazdów, okrętów itd. Poznajemy budowę, działanie podzespołów i historię danej maszyny. Trzeba poświęcić na to czas, gdyż nie da się zrobić udanej repliki nie wiedząc, jak wyglądał jej oryginał. Dopiero, gdy mamy odpowiednią dokumentację, zaczynamy budowę. Młody modelarz uczy się cierpliwości oraz z precyzją tworzyć różne modele. Te wszystkie cechy sprawiają, że nie jest to zwykła zabawa samolocikami.

Zajęcia i praca w MDK

Pod koniec maja 2020 roku wznowione zostały zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury. Uczestnicy zajęć z zapałem  przystąpili do konstruowania różnych obiektów latających.

Zbliżające się lato i spokojna atmosfera na zajęcia udziela się nam podczas zaplanowanych prac techniczno – modelarskich. Zachowując odpowiednie wytyczne wyniku trwania pandemii nie przeszkadza nam w pracy manualnej i myślowej. Zachęcamy, by inne osoby skorzystały tej bogatej oferty oraz propozycji w rozwianiu uzdolnień.

Żaglówka Szkolna

Witajcie dziś chcę wam zaproponować zbudowanie żaglówki szkolnej. Jest to prosta konstrukcja, która jest wykonalna w domu. Lekkie materiały zapewniają, że żaglówka będzie unosiła się na wodzie. Przysporzy to wiele satysfakcji i zadowolenia z własnej wykonanej pracy.

Bezzałogowe Statki Powietrzne

Drodzy uczestnicy zajęć chce dziś wam przedstawić drony i bezzałogowe samoloty, które są modelami gotowymi do lotu, gdzie są dołączone wszystkie rzeczy niezbędne do wyniesienia go w przestworza. Zwykle przed uruchomieniem takiego drona oraz bezzałogowego samolotu trzeba połączyć ze sobą jakieś elementy, ale w praktyce czynności te są zwykle ograniczone do montażu śmigieł i podłączenia akumulatorów.