Aktualności 2020/2021

W bieżącym roku szkolnym - 2020/2021 - dzieci i młodzież uczęszczająca do pracowni tańca będzie poznawała zasady i tajniki tańca towarzyskiego.

Grupy początkujące poznają rytmy muzyczne poszczególnych tańców towarzyskich z grupy latynoamerykańskiej i standardowej. Opanują kroki i podstawowe figury taneczne w każdym tańcu z tych grup.

Dzieci i młodzież, znająca już podstawy tańca towarzyskiego, uczyć się będzie nowych kroków, figur i układów tanecznych, a także doskonalić umiejętność prowadzenia w parze oraz umiejętność dostosowania kroków do rytmu i tempa muzycznego.

Taniec, jako jedna z form aktywności, łączy w sobie wiele elementów - ruch, ćwiczenie ciała i umysłu, daje możliwość wyrażania własnych emocji. Jest doskonałym sposobem na harmonijny rozwój całej sylwetki, kształtuje koordynację ruchową, uczy świadomości w postrzeganiu własnego ciała.

Muzyka, towarzysząca tańcom, kształtuje poczucie rytmu i wrażliwość artystyczną.

Różnorodność rytmów i form ruchowych zawartych w tańcu towarzyskim pozwolą każdemu odnaleźć coś dla siebie.

Zatem, jeśli jeszcze masz wątpliwości, co chcesz robić w czasie wolnym, to dołącz do nas.

Zapisz się na zajęcia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie w godzinach pracy instruktora

Ponadto

11 IX 2020

Dzieci i młodzież z pracowni tańca uczestniczyła w Warsztatach muzyczno – cieniowo – teatralnych organizowanych przez Stowarzyszenie Teatr Okno.

22 IX 2020

Zwiedzaliśmy Wystawę w Galerii Młodych MDK – „Filiżanka farby”, prace do niej powstały podczas warsztatów malarskich z inst. Dorotą Świdzińską.