Gramy w Wasilkowie

W dwudniowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Wasilkowa (11-12 maja 2024) kolejne sukcesy odniesli poopieczni Pani Kamili Klimaszewskiej:

grupa A - uczestnicy z rankingiem PZSzach 1400 -1800
Aliaksei Pauliuchenka - II miejsce i norma na II kategorię szachową !

grupa B - uczestnicy z rankingiem PZSzach 1000-1400
V miesjce
- Kacper Chołowieńko

grupa C  -  dzieci z rocznika 2014 i młodsze do rankingu 1400 PZSzach
Jan Rożkiewicz - I miejsce i 6 pkt z 6 możliwych !

Gratulacje !

janek

Amelia i Michał na podium

W VI Turnieju o Puchar Dyrektora ZP w Białymstoku ZAKŁAD I PRZYJACIELE 2024 (5 maja br.) Amelia Perkowska i Michał Gardocki mieli okazję rywalizować z dużo starszymi i doświadczonymi przeciwnikami.
W kategorii open uplasowali się na 11 i 15 miejscu (na 53 uczestników).

W kategorii Młodzicy - Amelia Perkowska zajęła III miesjce

W kategorii Junior młodszy -  Michał Gardocki zajął I miesjce

Amelia Perkowska

Michał Gardocki

Sukces Amelii, Kacpra i Dominika!

21 kwietnia 2024 r. w Jurowcach odbył się Turniej Klasyfikacyjny "Zaszachowani w MOAKiem", w którym fantastycznie zagrali młodzi szachiści z MDK.
W 56 osobowej rywalizacji na podium stanęła Amelia Perkowska - II miejsce.
Koledzy Amelki również osiągnęli świetny wynik.
V miejsce zajął Kacper Hołowieńko, zaś na VII pozycji uplasował się Dominik Bryczkowski.

Amelce, Kacprowi i Dominikowi należą się wielkie słowa uznania - gdyż w pierwszej 10 uplasowali się zawodnicy starsi, z którymi pomimo dużej różnicy wieku stoczyli zwycięskie boje !

Szachowy Mistrz !

Aliaksei Pauliuchenka zaliczył udany debiut w XXXI Turnieju Mini Elo (Białystok, 16-17 marca 2024).
Po 2 dniach zmagań przy szachownicy nasz zawodnik odniósł spektakularne zwycięstwo 6.5 pkt z 7 partii.
Wynikiem tym uzyskał normę na III kategorię szachową.
Zdobył również nagrodę dla najlepszego juniora w turnieju.
Grano 7 rund systemem szwajcarskim, po 30 minut na całą partię i dodatkowo po 30 sekund na każdy ruch od początku partii.
Pierwszy turniej klasyfikacyjny Aliakseia i wielki sukces !
Brawo !

Sukces Aloszy, Kacpra i drużyny !

9 marca 2024 r. odbył się Wiosenny Turniej Szachowy w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku!

W 50 osobowej obsadzie - bezkonkurencyjny okazał się 12 letni Aliaksei Pauliuchenka uzyskując 100% wynik - 7 pkt. z 7 możliwych partii.